banner6

Polise göre Sorver'i eşi ve oğlu öldürdü!

banner37

Polis, Zehra Sorver’in katil zanlısı olarak tutuklanan baba-oğlun cinayeti birlikte işlediklerine dair ellerinde birçok delil olduğuna işaret etti.

Polise göre Sorver'i eşi ve oğlu öldürdü!
banner151 banner143

Emine UYSAL

Polis, Alayköy’deki evinde cansız bedeni bulunan Zehra Sorver’in katil zanlısı olarak tutuklanan baba-oğlun cinayeti birlikte işlediklerine dair ellerinde birçok delil olduğuna işaret etti.

Zehra Sorver’in oğlunun gönüllü ifade vermesine karşın, eşi Levent Sorver’in bir ayı aşkın süredir tutukluluk süresince suskunluğunu koruması ise dikkat çekti.

“Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme” suçlamasıyla tutuklu olan baba-oğul, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Müfettiş Muavini Emirali Gürler’i dinletti.

“Cansız bedeni elbise dolabında bulundu”

Mahkemede yeminli şahadet veren Emirali Gürler, 15 Haziran’da saat 21.15’te Namık Kemal Sokak, No. 2, Alayköy adresinde ikamet eden 45 yaşındaki Zehra Sorver’in boğazının sıkılıp kafasının duvara vurulduğunu ve öldürülme sonrasında maktuleye içerisinde tuz ruhu ihtiva eden solvent maddenin içirildiğini anımsattı.

Maktulenin cansız bedeninin ütü odasındaki elbise dolabında bulunduğunu belirten Gürler, Sorver’in kocası ve oğlunun şüpheli görülerek, 16 Haziran’da tutuklandığını yineledi.

“Cinayet mahalli, zanlıları işaret ediyor”

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini dile getiren Gürler, Zehra Sorver’in giydiği atlet ve cinayet mahallini temizlemekte kullanılan bez ile mop gibi eşyaların ikametgahın avlusundaki çöpte bulunduğuna dikkat çekti.

Baba-oğlun cinayet mahallinden ayrıldıktan bir buçuk saat sonra geri döndüklerini söyleyen Gürler, Zehra Sorver’i komşulara sorup, kayıp olduğuna dair izlenim yaratmaya çalıştıklarının belirlendiğini yineledi.

Müfettiş Muavini Emirali Gürler, M.C.S’nin verdiği gönüllü ifade ile polisin soruşturarak elde ettiği bilgilerin bire bir örtüştüğüne vurgu yaptı.

Zanlıların tutukluluk süresince 55 tanıktan ifade alındığını belirten Gürler, olay mahalli ve çevresinde bulunan emarelerin TC ve KKTC laboratuarlarında incelenmeye devam edildiğini kaydetti.

Zanlıların olay günü kullandıkları güzergâhlardan kamera kayıtlarının alındığına ve titizlikle incelendiğine dikkat çeken Gürler, zanlıların tutuklulukları süresince, maktuleye ve zanlılara ait cep telefonu dökümlerinin bir kısmının elde edilip, incelendiğini anlattı.

Tahkikatın müebbet hapis cezası öngören çok vahim bir suç olduğuna vurgu yapan Gürler, zanlıların serbest kalması halinde aranan delillere ve alınacak tanık ifadelerine etki edebileceklerinden 2 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Suçun ciddiyetine ve aranan emareler olduğuna vurgu yapan Savcı Ayşe Kaymak Şadi de, zanlıların tutukluluklarının devam etmesini istedi.

Avukat olmadan ifade vermeyecekler

Baba-oğlun avukatı Ali Hidayet, müvekkillerinin avukatı olmadan ifade vermeyeceğini söyledi. Yargıç Cenkay İnan, meselenin ciddiyetine vurgu yaparak, zanlıların 2 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 11:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104