Polise ikamet adresini vermedi

banner37

Aynı yurda ikinci kez girerek, hırsızlık yaparken suçüstü yakalanan ve kendisini yakalayan yurdun işletmecisi Ahmet Ekinci ile Mehmet Gürel’e saldıran zanlı Takudzwa Eugene Nhamburo’nun tutukluluk süresi uzatıldı

Polise ikamet  adresini vermedi
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da aynı yurda ikinci kez girerek, hırsızlık yaparken suçüstü yakalanan ve kendisini yakalayan yurdun işletmecisi Ahmet Ekinci ile Mehmet Gürel’e saldırarak yaralayan zanlı Takudzwa Eugene Nhamburo’nun tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

   Polis, zanlının Gürel’in sağ el serçe parmağının kırılmasına, Ekinci’nin ise sol ayak bileğinde kırık oluşmasına sebebiyet verdiğini belirtti. Polis, zanlının çaldığı televizyonun henüz bulunamadığını ve zanlının ikamet adresini söylemediğinden araştırmaların sürdüğünü kaydetti. 

   “Geceleyin ev açma” ve “Vahim zarar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Sultan Gizem Dönmez’i dinletti.    

“Televizyonu, çuvala koyup götürdü”

   Mahkemede yeminli şahadet veren Dönmez, zanlı Takudzwa Eugene Nhamburo’nun 27.08.2020 tarihinde Göçmenköy’de Ada Dorm, Daire 2, Blok 18 adresinde ikametgahın salonu içerisinde Lefkoşa’da sakin Sammy Lytan Wairagala’ya ait bir adet Beko marka 32 inç televizyonu sirkat ettiğini yineledi.

   Polis çavuşu Dönmez, zanlının güvenlik kameralarında yapılan kontrolde sirkat etmiş olduğu bir adet televizyonu çuval içerisine koyup çıktığının tespit edildiğine vurgu yaptı.

“Bir hafta sonra yine çalmaya geldi”

   Polis çavuşu Sultan Gizem, zanlının 03.09.2020 tarihinde saat 22.00 raddelerinde Ada Dorm binası içerisinde tasarrufunda kime ait olduğu bilinmeyen bir adet koli içerisinde HP marka laptop ile birlikte kaçmaya çalışırken, kaçmasını önlemek isteyen yurt işletmecisi Ahmet Ekinci ve Mehmet Gürel’in vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile gelişigüzel vurup ciddi şekilde darp ettiğine dikkat çekti.

   Dönmez, zanlının, Mehmet Gürel’in sağ el serçe parmağının kırılmasına, Ahmet Ekinci’nin ise sol ayak bileğinde kırık oluşmasına sebebiyet verip, vahim ve bedensel zarara uğrattığına vurgu yaptı.

   Dönmez, zanlının Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.   

   Dönmez, zanlının 04.09.2020 tarihinde yapılan muhaceret kontrolünde 2016 yılından itibaren KKTC’de izinsiz ikamet ettiği ve yasal statüde olmadığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

   Dönmez, ayrıca zanlının ikamet adresini söylemediğini ve adresin henüz tespit edilemediğini kaydetti.

   Zanlının aleyhinde başlatılan tahkikatın devam ettiğine, alınacak ifadeler, aranan emareler ve incelenecek kamera görüntüleri olduğuna vurgu yapan Dönmez, zanlının poliste dört gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlının avukatı Elis Sönmez, tutukluluk talebine itiraz etmedi ancak vücudunda darp izleri olan müvekkilinin doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti. Polis çavuşu Sultan Gizem, zanlının, iki müştekiye yakalandığı an mukavemet gösterdiğini ve müdahale ile yakalandığını anımsattı.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75