banner6

Polise küfredip, saldırdı

banner37

Ülkede 5 yıldır kaçak olarak yaşadığı tespit edilen Vietnamlı uyruklu iki kadına pasaport kontrolü yapılmasını engellemeye çalışan Mehmet Salih Dedecan da kadınlarla birlikte tutuklandı

Polise küfredip, saldırdı
banner99

3 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN KAYDI BULUNAMADI… Güzelyurt’ta yapılan asayiş operasyonunda Dang Thi May (44) ile Nguyen Thi Tue (61) isimli Vietnamlı kadınlara pasaport kontrolü yapılmasını engellemek için görevli polise küfredip darp etmeye çalışan 57 yaşındaki Mehmet Salih Dedecan’ın yaklaşık 4 yıldır Dang Thi May isimli Vietnamlı kadınla birlikte yaşadığı belirlenirken, Dedecan’ın 3 yaşındaki kız çocuğunun da babası olduğu öğrenildi. Öte yandan Sosyal Hizmetler Dairesi’nin kontrolüne verilen kız çocuğunun hiçbir yerde resmi kaydının bulunmadığı ortaya çıktı.

Güren TİLKİ

   Güzelyurt’ta kayıt dışı yaşama yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında 5 yıldır ülkede kaçak olarak yaşadığı belirlenen Vietnamlı iki kadın tutuklanırken, kadınlardan birinin hiçbir yerde kaydı olmayan 3 yaşında bir kız çocuğunun olduğu ortaya çıktı.

   Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yürüttüğü asayiş operasyonunda 44 yaşındaki Dang Thi May ile 61 yaşındaki Nguyen Thi Tue isimli Vietnamlı kadınlara pasaport kontrolü yapılmasını engellemek için görevli polise küfredip darp etmeye çalışan 57 yaşındaki Mehmet Salih Dedecan da tutuklandı.

   Dedecan’ın yaklaşık 4 yıldır Dang Thi May isimli Vietnamlı kadınla birlikte yaşadığı belirtilirken, 3 yaşındaki kız çocuğunun da babası olduğu öğrenildi.

   Sosyal Hizmetler Dairesi’nin kontrolüne verilen kız çocuğunun hiçbir yerde resmi kaydının bulunmadığı ortaya çıktı.

Polise küfredip omzuna vurdu

   Güzelyurt’ta 26 Haziran tarihinde yapılan asayiş operasyonu sırasında “KKTC’de izinsiz ikamet” ettikleri tespit edilen Vietnam uyruklu 44 yaşındaki Dang Thi May ile 61 yaşındaki Nguyen Thi Tue tutuklandı.

   Operasyonda sırasında 57 yaşındaki Mehmet Salih, Vietnamlı kadınlardan pasaportlarını talep eden bir polis memuruna yüksek sesle küfretti ve omzuna vurarak darp etti.

KKTC’ye geldikten 360 gün sonra doğum yaptı

   Mehmet Salih Dedecan ile Dang Thi May’in Güzelyurt’ta birlikte yaşadığı, Nguyen Thi May’in ise Dedecan’ın yanında işçi olarak çalıştığı kaydedildi.

   Öte yandan, Dang Thi May’in KKTC’ye geldikten yaklaşık bir yıl sonra doğum yaptığı belirlenirken, şu anda 3 yaşında olan kız çocuğunun Sosyal Hizmetler Dairesi’nin korumasa altına alındığı belirtildi.

   Ayrıca Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından koruma altına alınan çocuğun hiç bir yerde resmi bir kaydının da bulunmadığı tespit edildi.

Mahkemeye çıkarıldılar

   Ülkede 5 yıldır kaçak olarak yaşadığı tespit edilen 44 yaşındaki Dang Thi May ile 61 yaşındaki Nguyen Thi Tue isimli Vietnamlı kadınlar ile polise küfredip darp eden 57 yaşındaki Mehmet Salih Dedecan dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarılan iki kadın için birer günlük tutukluluk emri temin edilirken, Mehmet Salih Dedecan teminatla serbest bırakıldı.

   Mahkemeden söz hakkı alan 3 yaşındaki kız çocuğunun annesi Dang Thi May, yargıcın “Bir şey söylemek ister misin” sorusuna karşılık, “Çocuğumu istiyorum” şeklinde yanıt verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104