banner6

Polise tazminat davası açacak

banner37

Trafikte iken aracında sızdığı ve uyandırılmak istenince de aracını sürerek iki polisin yaralanmasına neden olduğu iddia edilen ve üzerinde de 1 gram uyuşturucu bulunan Deniz Güngör teminatla serbest bırakıldı. Polis, bir önceki celseye yüzü gözü şiş bir halde çıkan Deniz Güngör’ün, gözaltına alınmaya direnirken yüzünün asfalta çarptığını ve ilk anda alınan doktor raporunda elmacık ve burun kemiğinin kırıldığının belirtildiğini ancak daha sonra tekrardan kontrolden geçirildiğinde kırık olmadığının anlaşıldığını söylerken, Güngör polise tazminat davası açacağını dile getirdi.

Polise tazminat davası açacak
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü binasının önündeki trafik ışıklarında,

banner134

uyuşturucu maddenin etkisiyle aracında sızdığını ve uyandırılmak istenince de aracını sürerek bir polisi yaralayıp, bir polisi de 200 metre sürüklediği iddia edilen ve aracında da uyuşturucu madde bulunan Deniz Güngör dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Deniz Güngör, serbest kaldıktan sonra davayı izleyen basın mensuplarına konuşarak, kendisini dövdüğünü iddia ettiği narkotik polisine dava açacağını söyledi.

Polis, ilk celsede Deniz Güngör’ün elmacık ve burun kemiğinde kırık oluştuğunu belirtmişti ancak dünkü celsede, zanlının yeniden doktor kontrolünden geçirildiğini ve yüzünün tomografisi çekilen zanlının yüzünde kırık olmadığına ilişkin doktor raporu alındığını mahkemeye aktardı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

Polis, mahkemede olayı anlattı

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 6 Şubat’ta saat 22.30’da Ecvet Yusuf Caddesi üzerindeki Yenişehir trafik ışıklarında yeşil ışık yanmasına rağmen, zanlının aracıyla hareket etmediğini belirtti.

Polis memuru Mehmet Sevinç, “Deniz Güngör, trafik ışıklarında araç çalışır halde ve yarı baygın vaziyette bulundu. Şahıs polisi görüp, gaza bastı ve o esnada şoför kapısını açan polis memuru İbrahim Atabek’in sağ el tarak kemiklerinin kırılmasına neden oldu. Bir polisi de aracıyla 200 metre sürükledi” dedi.

Zanlının gözaltına alınmamak için direndiği esnada yüzünün asfalta çarptığını söyleyen Sevinç, aracında yapılan aramada, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 1 gram ağırlığında madde ile paspas üzerinde içerisinde tütün ile karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan 3 adet ucu yanık sigara bulunarak emare alındığını belirtti.

Sevinç, ifade vermeyen zanlının, konu uyuşturucuyu yerde bulduğunu ve araçta seyir haldeyken içtiğini iddia ettiğini kaydetti.

Sevinç, zanlının 25 Kasım 2016 tarihinde yine uyuşturucu madde ile yakalandığını ve teminatla serbest bırakıldığını söyledi.

“Yüzünde kırık yok”

Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının ilk mahkemeye çıkarıldığında verilen şahadette elmacık ve burun kemiğinde kırık olduğunun beyan edildiğini ancak hastanede 6 saat süren tetkik ve kontrollerinde çekilen tomografide yüzünde herhangi bir kırık olmadığının belirlendiğini kaydetti.

Sevinç, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, bir kefilin 30 bin TL'lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017, 12:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104