Polise yanlış adres verip oyaladı

banner37

Lapta’da, ayrıldığı eşinin özel görüntülerini başkalarına gönderen 26 yaşındaki Batuhan Çetinyürek, dün yeniden mahkemeye çıkarılarak aleyhinde 1 gün daha tutukluluk emri temin edildi

Polise yanlış adres verip oyaladı
banner8

Meyil AVCAN

Lapta’da, ayrıldığı eşinin özel fotoğraf ve videolarını başkalarıyla paylaşan ve müştekinin şikayeti üzerine tutuklanan zanlı 26 yaşındaki Batuhan Çetinyürek, dün sabah yeniden Girne’de yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkeme, zanlının polise yanlış ikametgah adresleri vererek tahkikatın tamamlanmasına engel olması nedeniyle soruşturmanın selameti için 1 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Fatoş Savaşır tanık olarak dinletildi.

Yeminli şahadet veren polis memuru Savaşır, zanlı Batuhan Çetinyürek’in “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Aranan emareler var

Polis memuru Savaşır, yeminli şahadet vererek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’ne, 27 Haziran’da, saat 19.00 sıralarında giden 21 yaşındaki müştekinin yapmış olduğu şikâyette, aynı gün saat 04.20 sıralarında, Lapta’daki evinde olduğu esnada, eski eşi olan 26 yaşındaki zanlı Batuhan Çetinyürek’in, kullanımında olan hat üzerinden müştekinin çıplak görüntülerini içeren bir video gönderdiğini belirten Savaşır, buna benzer resim ve videoların kendisinde bulunduğunu söylediğini aktardı.

Savaşır, zanlının, müştekiyi ülkeyi terk etmemesi halinde elindeki görüntüleri ailesi ve tanımadığı kişilere göndermekle tehdit ettiğini ifade ederek, zanlıda bulunan görüntülerden kendisinin haberi olmadığını ve videonun içeriğindeki kayıtların, boşandıktan sonra tekrardan barıştıkları süreçte çekilmiş olduğunu kaydetti.

Zanlının, konu videoyu, yine aynı numaradan, saat 08.00 raddelerinde, müştekinin kuzeni ve annesine gönderdiğini aktaran Savaşır, kendisinin izni olmadan çıplak görüntülerinin çekilip yayınlandığı için zanlı aleyhinde şikâyetçi olduğunu belirtti.

Savaşır, zanlının aranan sim kartı ve telefonu bulmak için kendilerine eskiden kalmakta olduğu ikametgâh adreslerini gösterdiğini belirterek, zanlının bahse konu evlerle bağı olmadığının tespit edildiğini söyledi.

Zanlının, kendilerini yanlış yönlendirmesi ve polisi boş yere meşgul etmesi nedeniyle halen aranmakta olan emareler olduğunu kaydeden Savaşır, tahkikatın henüz tamamlanmadığını söyledi ve 1 gün daha tutukluluk talebinde bulundu.

Mahkeme, tahkikatın tamamlanmadığını ve aranan emareler olduğunu kaydederek, zanlı aleyhinde 1 gün daha tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75