Polisi darp etti, cezaevine gitti

banner37

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde polis memurunu göğsünden ittirip, diziyle vurarak parmağının kırılmasına sebebiyet veren Zaid Musa Salameh Sloulin’in aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Polisi darp etti, cezaevine gitti
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde bulunduğu bir sırada, göğsünden itip darp ettiği polis memuruna diz atıp, sol el yüzük parmağının kırılmasına sebebiyet veren Ürdünlü Zaid Musa Salameh Sloulin, mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Ürdünlü genç zanlı, “Polisi darp ve görevinden men”, “KKTC’de izinsiz ikamet”, “Rahatsızlık, uygunsuz tavır ve hareket” ve “Vahim zarar” suçlarından ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 1 ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Murat Öztürk’ü yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Murat Öztürk, 5 Mayıs 2020’de, darp meselesi sebebiyle müdürlükteki şikâyet odası içerisinde, yüksek sesle bağırıp koltuklara vuran zanlının, kendisini uyaran polis memuru Ş.H.’yi göğsünden itip darp ettikten sonra görevinden men ettiğini anlattı.

   Zanlının ayrıca, polis memurunun eline diz atarak, adı edilenin sol yüzük parmağını kırarak vahim bedensel zarara uğrattığını anlatan Murat Öztürk, zanlıyı suçüstü hali gereği tutukladığını ifade etti.

   Öztürk, aynı gün, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde zanlının sağlık kontrolünden geçirilmesini sağladığını ve negatif çıkan Covid-19 PCR test sonucuyla ilgili hazırlanan raporu mahkemeye emare olarak sundu.

   Yaptığı muhaceret kontrolünde, zanlının, 30 Eylül 2019’dan beridir ülkede izinsiz ikamet ettiğini belirlediğini kaydeden tanık polis, zanlıya işlediği suçlarla ilgili yazılı dava tebliğ ettiğini anlattı ve mahkemeden zanlıyı ileride görüşülecek davalarında, hazır bulunmasını sağlamak amacıyla, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

   Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Yargıç Mesut Mesutoğlu, bu tür suçların kamu düzenini bozup, artış gösterdiğini vurgulayarak, zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun, bir ayı geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75