banner6

'Polisi darp' suçundan yargılanacaklar

banner37

Kahve Deryası isimli işyerinin sahibini takip ettikleri için çağırılan polislere saldıran 6 kişi, yargılanıncaya kadar teminatla serbest bırakıldı.

'Polisi darp' suçundan yargılanacaklar
banner150 banner150 banner151 banner152

Ceren ÖZBİL

Girne’de geçtiğimiz perşembe günü, Kahve Deryası isimli işyerinin sahibini araçlarıyla takip ettikleri şikayetiyle olay yerine çağırılan polislere saldırarak, iki polisi darp eden Timur Görkem Kılıç, Kaan Durmaz, Muammer Kuyucu, Alperen Raylaz, Muhammet Ali Çetin ve Mehmet Şerif Yalçın isimli 6 zanlı hakkındaki soruşturma tamamlandı.

“Polisi darp”, “Polisi görevinden men etme”, “Kanunsuz topluluk oluşturma” ve “Rahatsızlık verme” suçlarından ileride yargılanacak olan 6 zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Mahkeme, zanlıların her birinin 2 bin TL nakdi teminat yatırmasına, 30 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, yargılanacakları güne kadar yurt dışına çıkışları yasaklanarak, haftanın 3 günü polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla serbest bırakılmalarına emir verdi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Mustafa Atakara, Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Mahmut Borucu’yu tanık olarak dinletti.

Polis Memuru Mahmut Borucu, zanlıların 18 Mayıs Perşembe günü saat 00.50 raddelerinde, Kahve Deryası isimli iş yeri sahibi İnci Aşçı’yı, Muammer Kuyumcu’ya ait CN 070 plakalı araçla yakın takibe aldıklarını kaydetti.

Aşçı’nın çalışanı Hasan Özaydın’ın, kullanımındaki LE 503 plakalı araç ile takibe son vermek için CN 070 plakalı araca kasten vurduğunu belirten Borucu, Aşçı ve çalışanının polise haber vermesi ile olay yerine giden polis ekibine zanlıların saldırdığını söyledi.

Borucu, saldırı nedeniyle müfettiş muavini İrfan Türk ve Polis Memuru Mustafa Özmüezzin’in yaralandığını ifade etti ve zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını istedi.

Mahkeme, zanlıların her birinin 2 bin TL nakdi teminat yatırıp, 30 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları karşılığında davaları görüşülünceye dek serbest kalmasına emir verdi.

Mahkeme ayrıca, zanlıların yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışlarını yasakladı ve haftanın 3 günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmalarına da karar verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 12:04
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88