Polisi gördü, kaçtı ve yakalandı

banner37

Girne’de ağaçlık bir alana ektiği Hintkeneviri bitkisini sulamaya gittiğinde suçüstü tespit edilen 23 yaşındaki C. T., kaçmaya çalışırken polisle birlikte düştü ve her ikisi de yaralandı

Polisi gördü, kaçtı ve yakalandı
banner90

Emine UYSAL ÇALUDA

Girne’de Hintkeneviri bitkisi eken 23 yaşındaki C. T, uyuşturucu bitkisini sulamaya gittiğinde polisle karşılaştı ve kaçmaya çalıştı.

Polis tarafından yakalanan C. T., suçüstü tutuklanırken, tutuklama esnasında hem polis memuru, hem de kendisi düşerek yaralandı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Mehmet Bayram’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, 3.08.2018 tarihinde, saat 14.30 sıralarında, Edremit’te Şht. Recep Sokak üzerinde ağaçlar arasına gizlenmiş saksı içerisinde ekili bir kök Hintkeneviri olduğuna inanılan bitkiyi, elinde iki bidon su ile sulamaya giden 23 yaşındaki C. T.’nin, polis tarafından suçüstü tespit edildiğini belirtti.

Polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlının polisi görüp, koşarak kaçmaya başladığını ve makul güç kullanılarak, tutuklandığını kaydetti.

banner9
Zanlının gönüllü ifade verdiğini söyleyen Bayram, doktor kontrolünden de geçirildiğini ve çenesine dikiş atıldığını anlattı.

Bayram, polis memuru İbrahim Atabek’in de tutuklama esnasında yaralandığını belirtti.

Bayram, zanlının üç adet Hintkeneviri bitkisi ektiğini ve ikisinin kuruyup, birinin ise 130 santime kadar büyüttüğünü itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

Bayram, uyuşturucu olduğuna inanılan bitkinin Devlet Laboratuvarı’na analize gönderileceğini ve zanlının ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Zanlının bir otelde çalışma izinli çalıştığını ancak işyerinin çalışma iznini iptal edeceğini polise bildirdiğini anlatan Bayram, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı C. T., “Ailevi sorunlarım var. Çok pişmanım” dedi.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108