banner6

Polisi görünce uyuşturucuyu bir bahçenin avlusuna attı

banner37

Güzelyurt’ta O.P.O isimli yabancı uyruklu zanlının tasarrufunda 12 gram ağırlığındaki uyuşturucu bulundu

Polisi görünce uyuşturucuyu bir bahçenin avlusuna attı
banner99

Güzelyurt’ta gerçekleştirilen huzur operasyonunda polisi fark eden O.P.O isimli yabancı uyruklu zanlı yakalanmamak için tasarrufundaki 12 gram ağırlığındaki uyuşturucuyu bir evin avlusuna attı. 
   “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Hintkeneviri Alma ve Tasarruf” suçlamasıyla tutuklanan zanlı E.B, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysu Erginel Burukan, tanık olarak polis memuru İbrahim Atabek’i dinletti. 
    Mahkemede yeminli şahadet veren Atabek, 21.01.23 tarihinde saat 14.50’de Güzelyurt’ta Ecevit Caddesi üzerinde huzur operasyonu kapsamında Güzelyurt Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından; zanlı O.P. O.’nın şüpheli görüldüğünü ve tasarrufunda Arko krem kutusu içerisinde beş ayrı foil kağıdı parçalarına sarılı yaklaşık 12 gram ağırlığındaki hintkeneviri uyuşturucu türü olduğuna inanılan maddeyi bir bahçenin avlusuna tığını anlattı.
   İbrahim Atabek, zanlının suçüstü tutuklandığını ve tasarrufundaki uyuşturucu maddeyi aranan bir şahıstan aldığının tespit edildiğini kaydetti.
   Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirten Atabek, zanlının aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti. 
   Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, talebi onayladı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104