Polisi görünce, uyuşturucuyu yere attı

banner37

Esentepe’de devriye gezen polis şüpheli gördükleri Emre Esergül’ü suçüstü yakaladı

banner87
Polisi görünce, uyuşturucuyu yere attı
banner90
banner99

Esentepe’de devriye gezen polis ekipleri tarafından şüpheli görülen ve tasarrufundaki uyuşturucu yere atarken tespit edilen zanlı Emre Esergül dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.
   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru İbrahim Atabek, zanlı Emre Esergül’ün 7 Mart 2020 tarihinde saat 17.30 raddelerinde Bahçeli Sea Sun Sitesinde, Esentepe Polis Karakolu’nda görevli bir ekibin, sitede devriye görevinde olduğu esnada, görevli ekibi görmesi üzerinde elinde bulundurduğu iki paket sigarayı yere attığını söyledi.

Polis, görevli ekibin yaptığı aramada zanlının attığı sarı ve kırmızı Davidoff paketleri içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler olabileceği şüphesiyle, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli ekip tarafından konu paketlerde arama yapıldığını, kırmızı pakette Cyprus Sporting yazılı iki ayrı kağıtta toplamda yaklaşık 3 gr sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile sarı pakette ise iç içe iki şeffaf naylon poşet içerisinde yaklaşık 1 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alınıp sanığın suçüstü hali gereği tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Polis, aynı gün mesele ile ilgili olarak sanığın kullanımında bulunan GD 771 plakalı lacivert Mitsubishi Lancer marka arabada yapılan aramada aracın orta gözünde beyaz renk çizgili kâğıda sarılı tütün ile karışık yaklaşık yarım gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddede bulunarak emare yapıldığını belirtti. Polis memuru Atabek, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın daha yeni olduğunu emarelerin tahlile gönderileceğini belirterek ilk etapta soruşturma maksatlı 3 poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Murat Soytaç zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75