Polisi kandıramadılar

banner37

Trafik kazası yapan İbrahim Alaan Isaa, trafik polislerine arkadaşı Emmanuel Chawa Dıngba’nın pasaportunu vererek ilgili belgeleri imzalayınca, hem kendinin hem de arkadaşının başını yaktı

Polisi kandıramadılar
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da trafik kazası yapan ve trafik polislerine arkadaşı Emmanuel Chawa Dıngba’nın pasaportunu veren  İbrahim Alan Isaa, arkadaşıyla birlikte tutuklandı.

   İki zanlı da “Evrak sahteleme, tedavüle sürme”, “Sahte davranışla kayıt temini” ve “Bir belgede adı geçenin kimliğine bürünme” suçlamalarıyla tutuklandı ve dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Özgür Sunalp’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sunalp, 11.08.2020 tarihinde saat 10.20’de Lefkoşa'da Yakın

Doğu Bulvarı üzerinde zanlı İbrahim Alan Isaa’nın kullanımında bulundurduğu FU 424 plakalı araç ile bir trafik kazası gerçekleştirdiğini kaydetti.

   Polis memuru Özgür Sunalp, zanlı Isaa’nın olay yerine giden Trafik Tahkikat Şubesi’nde görevli polislere cep telefonunda bulunan ve zanlı 2 Emmanuel Chawa Dıngba'dan temin ettiği adına ısdar olunan Nijerya pasaportunu ve yine zanlı 2’ye ait ehliyet yenileme makbuzunu gösterip olay yerinde çizilen krokiye imza atarak bir belgede adı geçenin kimliğine bürünüp sahte davranışla kayıt temin ettiğini mahkemeye aktardı.

   Sunalp, trafik kazası ile ilgili soruşturma esnasında İbrahim Alan Isaa’nın zanlı Emmanuel Chawa Dıngba’nın adına düzenlenen yazılı dava tebliğine imza atmak suretiyle resmi evrak sahtelediğini kaydetti.

   Sunalp, akabinde yapılan soruşturmada zanlı l'in gerçek isminin İbrahim Alan Isaac olduğunun anlaşılması üzerine huzurda bulunan zanlı 1’in suçüstü gereği, zanlı 2’nin ise Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını mahkemeye aktardı.

   Meselenin ciddiyetine ve soruşturmanın yeni başladığına vurgu yapan Sunalp, alınması gereken ifadeler ve zanlılara ait cep telefonlarının incelenmesi gerektiğini belirtti. 

   Sunalp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75