Polisi kandırmaya kalktılar, yalan beyandan yargılanacaklar

banner37

Araçlarındaki eski hasarları sigortaya tamir ettirmek için bilinçli kaza yapan Barış Umut Aydoğdu ve Büşra Cengiz ileride yargılanmak üzere 7 bin 500’er TL nakdi teminata bağlandı

Polisi kandırmaya kalktılar, yalan beyandan yargılanacaklar
banner90
banner8

Araçlarındaki eski hasarları sigortaya tamir ettirmek için bilinçli kaza yapan zanlılar Barış Umut Aydoğdu ve Büşra Cengiz’in aleyhindeki soruşturma tamamlandı ve iki zanlı dün teminata bağlanmak üzere yeniden mahkemeye çıkarıldı.

İki zanlı aleyhlerindeki davalardan yargılanmak üzere diğer şartların yanında 7 bin 500’er TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Mert Gültuna, 31 Ocak 2020 tarihinde saat 12.45 raddelerinde Girne’de Zeytinlik Köyü Alemdağ Sokak içerisinde LS 260 plakalı araç sürücüsü zanlı Barış Umut Aydoğdu (E-23) ve LY 472 plakalı araç sürücüsü Büşra Cengiz (K-22), LS 260 plakalı araçta daha önceden oluşan hasarı yaptırabilmek amacıyla bilerek ve isteyerek LS 260 plakalı aracın ön kısmı ile LY 472 plakalı aracın arka kısmına çarptırdıklarını belirtti.

Zanlıların, olay yerine giden Girne Polis Müdürlüğü Trafik Şubesi ekibine, tüm hasarların o esnada meydana geldiğini söyleyerek amme fesatçılığı yaptıklarını söyleyen Gültuna, her iki şahısın aynı gün mahkeme emri gereği tutuklandığını ve gönüllü ifade vererek işlemiş oldukları suçu itiraf ettiklerini belirtti.

Mesele ile ilgili tahkikatın tamamlandığını kaydeden Gültuna, zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme, her iki zanlının 7 bin 500’er TL nakdi teminat yatırmasına, haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunmalarına ve her biri için bir kefilin 30 bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75