Polisin ‘hurda’ soruşturması sürüyor

banner37

Faruk Şimşek’e ait hurda toplama deposundaki hurdaları çalan üç zanlının tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı

banner87
Polisin ‘hurda’ soruşturması sürüyor
banner90
banner8

Güren TİLKİ

Lefkoşa-Güzelyurt anayolu üzerinde faaliyet gösteren Faruk Şimşek’e ait Şimşek Metal isimli hurda toplama deposundan çaldıkları hurdaları Kalkanlı’da çalılıklar arasına gizleyen ve pusu kuran polise yakalanacaklarını anlayınca kaçarak kurtulduktan bir gün sonra kendi rızalarıyla polise giderek teslim olan Hasan Topaloğulları, İbrahim Kurdaş ve Hasan Topaloğulları’nın tutukluluk süreleri, devam eden soruşturma nedeniyle 6 gün daha uzatıldı.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Güzelyurt Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Orçun Karahüseyin, zanlıların 11-12 Ekim tarihleri ve 17.0010.00 saatleri arasında, Faruk Şimşek’e ait hurda toplama deposuna girerek, toplam 14 bin 500 TL değerindeki 380 kilogram bobin bakır, 2 adet ısıtıcı kazan,160 kilogram yanmış tel bakır ve 70 kilogram bakır klima borusunu çaldıklarını hatırlattı.

Konu hurdaların, 12 Ekim 2019 tarihinde Kalkanlı da çalılık arazi içerisinde gizlenmiş vaziyette tespit edildiğini ve polisin beklemeye geçtiğini anlatan Karahüseyin, zanlıların 13 Ekim’de hurdaların üzerini kamışla örtmek için olay yerine döndüklerini, ancak polisi fark edince koşarak bölgeden kaçtıklarını söyledi.

Zanlıların 14 Ekim’de saat 11.45’te Güzelyurt Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’ne giderek teslim olduklarını kaydeden Orçun Karahüseyin, daha önce zanlılar aleyhine alınan 3 günlük tutukluluk süresince 9 kişiden ifade temin edildiğini, 3 tane güvenlik kamerası görüntüsünün incelendiğini, ancak henüz soruşturmanın tamamlanamadığını belirtti.

Alınması gereken ifade, incelenmesi gereken kamera görüntülerinin yanı sıra GSM şirketlerinden zanlıların telefon dökümlerinin beklendiğini ifade eden Karahüseyin soruşturmasını salimen yürütebilmek için mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlıların 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75