Polisin şüphesi haklı çıktı

banner37

Lefkoşa’da tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri bulunan zanlı Ö.Y., tutuklandı

Polisin şüphesi haklı çıktı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

3 GRAM OLARAK SATIN ALMIŞ… Lefkoşa’da önceki gün şüpheli hareketler sergilemesi üzerine bir polis ekibi tarafından üzerinde yapılan aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri ve parlak kağıt parçasına sarılı yaklaşık 100 miligram ağırlığında tütünle karışık uyuşturucu tespit edilen zanlı Ö.Y., dün mahkeme huzuruna çıkarılarak 2 gün tutukluluk emri aldı. Polis, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu maddeleri Haspolat’ta aranmakta olan bir şahıstan 3 gram olarak aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Lefkoşa’nın Hamitköy bölgesinde önceki gün şüpheli hareketler sergilemesi üzerine bir polis ekibi tarafından üzerinde yapılan aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri ve parlak kağıt parçasına sarılı yaklaşık 100 miligram ağırlığında tütünle karışık uyuşturucu madde tespit edilen zanlı Ö.Y., tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu maddeleri Haspolat’ta aranmakta olan bir şahıstan 3 gram olarak aldığını itiraf ettiğini belirtirken; mahkeme, soruşturmanın tamamlanmamış olması nedeniyle zanlının aleyhine 2 gün tutukluluk emri verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kağan Kurtbir, olguları aktardı.

Kurtbir, Hamitköy’de  23 Şubat 2021 tarihinde, saat 18.15 raddelerinde şüpheli vaziyette tespit edilen zanlının üzerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından arama yapıldığını belirterek, yapılan aramada zanlının tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile parlak kâğıt parçasına sarılı yaklaşık 100 miligram ağırlığında tütün ile karışık uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunup emare alındığını kaydetti.

Suçüstü gereği tutuklanan zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini dile getiren Kurtbir, zanlının, tasarrufunda bulunan maddeyi Haspolat’ta aranmakta olan bir şahıstan 3 gram olarak aldığı itirafında bulunduğunu ifade etti.

Kurtbir, soruşturmanın henüz yeni başladığına ve aranmakta olan bir şahsın söz konusu olduğuna işaret ederek, zanlının serbest kalması durumunda tahkikata olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine 2 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75