banner6

Polisin şüphesi haklı çıktı

banner37

Güzelyurt’ta tasarruflarında 20 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde tespit edilen zanlılar Y.D. ve V.G., 3 gün tutuklu kalacak

Polisin şüphesi  haklı çıktı
banner150

banner150

banner99

Ahmet UÇAR

SUÇLARINI KABUL ETTİLER… Güzelyurt’ta, şüpheli hareketler sergilemeleri üzerine araçlarında yapılan aramada yaklaşık 20 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde tespit edilen zanlılar Y.D. ve V.G., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerine 3 gün tutukluluk emri alındı. Polis, zanlıların suçlarını kabul ettiğini dile getirerek, söz konusu maddeleri Lefkoşa’da, aranmakta olan bir şahıstan aldıklarını itiraf ettiklerine dikkat çekti.

Güzelyurt’ta, şüpheli hareketler sergilemeleri üzerine araçlarında yapılan aramada yaklaşık 20 gram ağırlığında sentetik cannabinoid (Bonzai) türü uyuşturucu madde tespit edilen zanlılar Y.D. ve V.G., mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerinde başlatılan soruşturma nedeniyle 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlıların suçlarını kabul ettiğini dile getirerek, söz konusu maddeleri Lefkoşa’da, aranmakta olan bir şahıstan aldıklarını itiraf ettiklerine dikkat çekti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kağan Kurtbir, zanlılar Y.D. ve V.G.’nin “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf etme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kurtbir, Güzelyurt’ta, Güneşköy Su Tesisleri’nin kuzey doğusunda, deniz kıyısında 10 Nisan 2021 tarihinde, saat 17.30 raddelerinde ZRB 663 plakalı araç içerisindeki zanlıların şüpheli hareketler sergilediğini belirterek, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı bir polis ekibi tarafından söz konusu araçta arama yapıldığını kaydetti.

Yapılan arama sonucunda tasarruflarında yaklaşık 20 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet üzerinde Erikli yazan 0,5 plastik pet şişenin tespit edilip emare olarak alındığını dile getiren Kurtbir, zanlıların suçüstü hali gereği tutuklandığını ifade etti.

Kurtbir, zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğine işaret ederek, söz konusu maddeleri Lefkoşa’da hâlâ aranmakta olan bir şahıstan aldıklarını da itiraf ettiklerine dikkat çekti.

Soruşturmanın yeni başladığına, söz konusu maddelerin Devlet Kimya Laboratuvarı’na, maddelerin saklandığı naylon poşetlerin PGM Parmak İzi İnceleme Şubesi’ne gönderileceğini bildiren Kurtbir, zanlıların aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104