Polisin tek delili isim benzerliği

banner37

8 yıl önce adına gelen kargo paketinden 19 gram 150 miligram hintkeneviri çıkan Salih Mayrok, mahkemede kendini savundu.

Polisin tek delili isim benzerliği
banner90
banner8

Emine UYSAL

8 yıl önce adına gelen kargo paketinden 19 gram 150 miligram hintkeneviri türü uyuşturucu madde çıkan ve geçtiğimiz gün adaya giriş yapıp tutuklanan Salih Mayrok, polisin elindeki tek delilin isim benzerliği olduğunu ileri sürüp, suçlamaları reddetti.

Adadan çıkış kaydı olmadığı belirlenen ve havaalanında tutuklanan Salih Mayrok, mahkemede “Suçla alakam yok. İsim benzerliği haricinde polisin elinde ne delil var bilmiyorum” dedi ancak mahkeme devam eden soruşturma nedeniyle zanlının 8 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Mayrok, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru İbrahim Atabek’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Atabek, 14 Ağustos 2009 tarihinde bir kargo aracılığı ile zanlı Salih Mayrok adına gelen pakette gümrük memurlarınca yapılan aramada 19 gram 150 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu ancak bugüne kadar paketi alan olmadığına vurgu yaptı.

Polis memuru İbrahim Atabek, zanlının 19 Temmuz 2017 tarihinde Ercan Havaalanı’ndan KKTC’ye giriş yapıp, tutuklandığını ve çelişkili ifadeleri olduğunu belirterek, tahkikat amaçlı sekiz gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının tahkikat amaçlı sekiz gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75