Polisiye Olaylar

banner37

Polisiye Olaylar
banner90
banner8

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM GELİŞME (SAHİLDE BULUNAN CESET)

10.02.2020 tarihinde, Yenierenköy’ün kuzey sahilinde deniz kenarında ölü olarak bulunan kimliği meçhul erkek cesedi üzerinde, 13.02.2020 tarihinde, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan otopsi neticesinde, ceset üzerinde delici, kesici ve/veya ateşli silah yaralanmasına bağlı herhangi bir iz tespit edilmezken, cesedin 20-40 yaş aralığında ve 3-4 haftalık ölü olabileceği değerlendirilmiştir.

Söz konusu cesedin, Türkiye’nin Tarsus ilçesinde balık avladığı sırada 11 Ocak tarihinde kaybolan Oktay AVCI isimli şahsa ait olabilme ihtimali üzerine ülkemize gelen, Oktay AVCI’nın babası İbrahim AVCI’dan ve ceset üzerinden DNA testi için numuneler alınmıştır.

Cesedin aşırı deformasyona uğramış olmasından dolayı kimlik teşhisi bu aşamada mümkün olmayıp, yapılacak DNA testleri sonrası kimlik teşhisinin kesinleşmesi beklenmektedir. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

1. 12.02.2020 tarihinde, Girne’de önceden meydana gelen hırsızlık meselesinden zanlı olarak tutuklu bulunan A.A.(E-23)’nın Lefkoşa’da bulunan ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

2. 12.02.2020 tarihinde, 14:00 sıralarında, Gazimağusa’da, E.J.R.I.(E-25)’nın kalmakta olduğu ikametgahta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince yapılan aramada, toplam 14,5 gr ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı bulunan bir adet hassas terazi ve kullanılmış foil kağıdı rulosu bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve arama esnasında söz konusu ikametgahta bulunan K.M.O.(E-26), N.R.S.O.(E-24) ve A.A.(E-22) tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir.

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK

banner134
01.01.2020-12.02.2020 tarihleri arasında, Demirhan’da faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket isimli iş yerinin kasap reyonunda çalışan O.A.(E-47)’nın, toplam 636 TL tutarındaki et ürünlerini barkotsuz olarak ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMİ

12.02.2020 tarihinde, 20:00 – 24:00 saatleri arasında, Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt Polis Müdürlükleri sorumluluk sahalarında asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirilmiştir.

Gazimağusa’da gerçekleştirilen denetimler kapsamında bölgede faaliyet gösteren; bet ofisleri ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde kontroller gerçekleştirilmiştir. Denetimler kapsamında KKTC’de izinsiz ikamet ettiği tespit edilen bir kişi tutuklanırken, kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimler sonucu kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 5 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu toplam 225 araç kontrol edilmiş ve suç işlediği tespit edilen 80 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilirken, 4 araç trafikten men edilmiş, 1 araç sürücüsü ise tutuklanmıştır.

Girne’de gerçekleştirilen denetimler kapsamında bölgede faaliyet gösteren barlar ve müzikli eğlence mekanlarında yapılan denetimler sonucu herhangi bir olumsuzluk tespit edilmezken, kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimler sonucu ise kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 9 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu toplam 650 araç kontrol edilmiş ve suç işlediği tespit edilen 101 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilirken, alkollü araç kullanma suçundan 3 araç trafikten men edilmiştir.

Güzelyurt’ta gerçekleştirilen denetimler kapsamında bölgede faaliyet gösteren; bet ofisleri, alkollü içki satışı yapılan yerler, gece kulüpleri ve kahvehaneler kontrol edilmiş ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu toplam 348 araç kontrol edilmiş ve suç işlediği tespit edilen 73 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilirken, 1 araç trafikten men edilmiştir.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75