Poliste konuştu, mahkemede sustu

banner37

Gönyeli’de 45 yaşındaki Gülbahar Ulutan’ı 13 bıçak darbesiyle öldürmekle suçlanan Fatih Çıkrıkçı’nın tutukluluk süresi 8 gün daha uzatılırken, onu saklayan iki arkadaşı teminatla serbest bırakıldı

banner87
Poliste konuştu, mahkemede sustu
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de 13 bıçak darbesiyle vahşice öldürülen 45 yaşındaki Gülbahar Ulutan’ın eski sevgilisi olarak bilinen cinayet zanlısı Fatih Çıkrıkçı’nın tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

Fatih Çıkrıkçı’yı saklamakla suçlanan Murat Sazak ve İsmail Kiliç, dün mahkemeye çıkarılarak, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest kaldı.

Mahkemede söz alan Murat Sazak, “Bizde korku vardı. Polisi arayıp, aramamakta tereddüt içindeyken yakalandı” dedi. İsmail Kiliç ise, ifade vermek istediğini beyan etti.

Zanlı Fatih Çıkrıkçı “Taammüden adam öldürme”, diğer iki zanlı ise “Feri fail” (Suçu Örten) suçlamasıyla, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini Emirali Gürler’i dinletti.

Cop ve bıçakla saldırdı

Mahkemede yeminli şahadet veren Gürler, zanlı Fatih Çıkrıkçı’nın 31 Ekim’de saat 10.30’da Gönyeli’de Akgünler Sokak’ta ayrıldığı kız arkadaşı olan Gülbahar Ulutan’ı, gündelikçi temizlikçi olarak çalıştığı evde kendisiyle barışmadığı gerekçesiyle tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu toplam uzunluğu 41 santimetre uzunluğundaki copla vücudunun muhtelif yerlerine vurduktan sonra, ağız uzunluğu 15, toplam uzunluğu 28 santimetre olan demirden mamul bıçakla, vücudunun muhtelif yerlerine defalarca sokup, öldürmekle methaldar olduğunu kaydetti.

Müfettiş Muavini Emirali Gürler, Gülbahar Ulutan’ın otopsisinde 13 bıçak darbesine bağlı, büyük damar kesisi sonucu öldüğünün belirlendiğini mahkemeye aktardı.

banner134
Gürler, zanlının 2 Kasım’da Alayköy’de çiftlik evinde bulunduğunu belirtti. Gürler, zanlının yakalandıktan sonra bıçağı attığı yeri ve olay günü giydiği kanlı elbiselerin yerini polise gösterdiğini ve emare olarak alındıklarını kaydetti.

Zanlının gönüllü ifade verip, olayı ayrıntılı olarak anlatıp, suçunu kabul ettiğine vurgu yapan Gürler, alınması gereken ifadeler, aranan emareler olduğuna dikkat çekti. Gürler, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 8 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Çıkrıkçı’yı saklayan iki kişi tutuklandı

Müfettiş Muavini Emirali Gürler, zanlılar Murat Sazak ve İsmail Kiliç’in, Fatih Çıkrıkçı’yı cinayet işlediğini bilmelerine rağmen, Alayköy’deki çiftlik evinde saklandığını polise bildirmeyerek, alabileceği cezadan kurtarmak için yardım ettiklerini belirtti.

Gürler, iki zanlının mahkemede ilerde yargılanmalarında hazır olmalarının sağlanabilmesi için mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Mahkemede yine konuşmadı

Mahkemede söz alan zanlı Fatih Çıkrıkçı, avukatı olmadığını belirtti. Söz hakkı verilen Çıkrıkçı, suskun kaldı.

Savcı Aysın Bilgin, meselenin çok ciddi olduğuna vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 8 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlı Fatih Çıkrıkçı’nın ifadesinin teyit ve tekzibinin yanı sıra, aranan emareler olduğuna vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 8 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Yargıç İnan, zanlılar Murat Sazak ve İsmail Kiliç’in ise yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları, ikişer kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve haftada ikişer gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75