banner6

Poliste tutuklu kalacak!

banner37

Tasarrufunda uyuşturucu madde tespit edilen Vadili'de sakin epilepsi hastası Erdoğan Karakaya için 3 günlük tutukluluk emri alındı. Mahkeme çıkışı zar- zor zapt edilen genç zanlı, doktor kontrolüne götürüldü

Poliste tutuklu kalacak!
banner150

banner150 banner150

Sedef BOŞNAK

Aldığı ihbarı değerlendiren narkotik polisi, Vadili’de sakin epilepsi hastası Erdoğan Karakaya'nın aracında yarım gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu kalıntılı sigara izmariti ele geçirdi.

Genci, Gazimağusa'da, Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzuruna çıkartan polis, zanlı aleyhine, mahkemeden, tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Duruşma sonrası genç zanlı, emir gereği doktor kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye götürüleceği sırada, basın mensuplarına tepki gösterdi. Agresif tavırlar sergileyen genci, görevli polisler zar- zor yatıştırarak polis aracına bindirip hastaneye götürdü.

Genç, doktorun onayıyla, soruşturma süresince, polis hücrelerinde tutuklu kalacak.

Tahkikat yeni başladı

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili yeminli şahadet vermesi için Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nurettin Enginer’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Nurettin Enginer, önceki gün, PGM'ye bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nden aldığı bilgi ışığında, Vadilili Erdoğan Karakaya'nın JG 859 plakalı aracında arama yaptığını söyledi.

Nurettin Enginer, yaptığı aramada, bahse konu aracın, sol koltuğundaki kahverengi renkteki cüzdan içerisinde,  yarım gram ağırlığında sentetik canabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile uyuşturucu madde kalıntılı sigara izmariti ele geçirip, emareyi zapt ettiğini dile getirdi.

Emareleri incelenmesi için ilgili devlet laboratuarına gönderdiğini kaydeden tanık polis, henüz yeni başladığı tahkikatını tamamlamak için mahkemeden süre talep etti.

Epilepsi hastası

Zanlıyı savunan Avukat Batur Sağlamer,  müvekkilinin epilepsi hastası olduğunu belirterek, mahkemeden, doktor kontrolünden geçirilmesi için emir vermesini istedi.

Müvekkilinin sağlık durumunun kötü olduğuna dikkat çeken Sağlamer, "Hücrelerde fark edilmediği sırada kriz geçirirse hayatına mal olabilir.  Uygun görülürse,  tutukluluk süresince bir hastanede gözetim altında tutulsun" dedi.

Kontrol edilsin

Yargıç konu suçun zanlı tarafından işlendiğine dair makul şüphe olduğuna bulgu yaptı ve tahkikatın selameti için zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Yargıç ayrıca, zanlının en yakın tam teşekkülü bir hastaneye götürülmesini ve burada yapılan muayene sonucu hazırlanan doktor raporunun bir suretinin dosyaya eklenmesi için emir ve direktif verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104