Polisten gerçek kimliklerini saklıyorlar

banner37

Ercan Havalimanı’ndan başkasına ait Fransız pasaportlarıyla çıkış yapmaya çalışan ve henüz gerçek kimlikleri belirlenemeyen Afrika kökenli iki kadın zanlı tutuklandı

Polisten gerçek kimliklerini saklıyorlar
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı’ndan başkasına ait Fransız pasaportlarıyla çıkış yapmaya çalışan ve henüz gerçek kimlikleri belirlenemeyen Afrika kökenli iki kadın zanlı tutuklandı.

“Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahte davranışla kayıt temini” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Güçlüer Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılık adına savcılar Attila Enver Etkin, Aysu Erginel ve Fatma Damdelen tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru İzlem Civisilli’yi dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Civisilli, 17 Mayıs tarihinde saat 11.00'da Ercan Havalimanı’nda önceden Guilene Clarice Fossi Nkouamou’nu adına sahte olarak düzenlenmiş Fransız pasaportu ile pasaportta adı geçenin kimliğine bürünerek K.K.T.C'den çıkış yapmak istediği esnada konu yerde görevli Sivil Hizmet Görevlisi tarafından tespit edildiğini kaydetti.

Civisilli, diğer zanlının da aynı tarihte Lefkoşa' da Lokmacı Kara Giriş Kapısı’ndan, önceden Roukit Abdallah adına sahte olarak düzenlenmiş Fransiz Pasaportu ile pasaporttaki şahsın kimliğine bürünerek KKTC'ye giriş yaptıktan sonra, aynı gün yine aynı pasaport ile Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak istediği esnada, çıkış kabininde görevli Sivil Hizmet Görevlisi tarafından tespit edildiğini mahkemeye aktardı.   

Polis memuru İzlem Civisilli, zanlıların aleyhinde başlatılan tahkikatın henüz yeni başladığını, mesele ile ilgili alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntülerinin yanı sıra zanlıların gerçek kimliklerinin henüz tespit edilemediğine vurgu yapıp, üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Mine G. Ozankaya, zanlıların gerçek adının tespit edilemediğine vurgu yapıp, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75