banner6

Polisten kaçan 2 kişi daha aranıyor

banner37

Narkotik polisinin İskele’de bir evde ele geçirdiği yaklaşık 1 buçuk kiloluk uyuşturucu maddelerle ilgili tutuklu bulunan 3 kişi aleyhine ek tutukluluk emri alındı.

Polisten kaçan 2 kişi daha aranıyor
banner151

Ahmet İLKTAÇ

Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Gazimağusa Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin İskele’de ele geçirdiği yaklaşık 1 buçuk kilo ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerle ilgili tutukladığı Omar Monjjed, Salih Yiğit ve Gökhan Erkır aleyhine 7’şer günlük ek tutukluluk emri alındı.

Mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan ve olay günü polisten kaçan 2 kişi de aranıyor.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Gazimağusa Şubesi’nde görevli polis memuru Hüseyin Osum’u tanık olarak dinletti.

Tanık polis, 29 Kasım 2016 tarihinde saat 18.00’de iskele’de Cesar Resort Sitesi, Niberus apartmanında düzenledikleri bir operasyon sonucu zanlı 1 Omar Monjjed’in bulunduğu dairenin çeşitli yerlerinde kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 18 gram madde, hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 739 gram madde ve sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan 785 gram madde bularak emare aldıklarını hatırlattı.

Polis memuru, evde yapılan aramada 2 adet hassas terazi, uyuşturucu paketlemede kullanılan streç naylonlar ve eldiven kutuları bulduklarını anımsattı.

Tahkikat memuru, soruşturmanın devamında mesele ile bağlantıları olduğunu iddia ettikleri zanlı 2 Salih Yiğit ve zanlı 3 Gökhan Erkır’ı tespit ederek tutukladıklarını kaydetti.

Mesele ile bağlantıları olduğuna inandıkları 2 şahsında kaçtığını anlatan tanık polis Hüseyin Osum, isim bazında tespit edilen şahısların halen aranmakta olduklarını açıkladı.

Zanlı 1 Omar Monjjed, zanlı 2 Salih Yiğit ve zanlı 3 Gökhan Erkır’ın 30 Kasım tarihinde mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerine 2’şer günlük tutukluluk emri alındığını hatırlatan Hüseyin Osum, bu süre içinde ele geçirilen tüm emarelerin analize gönderildiğini bildirdi.

Omar Monjjed ve Salih Yiğit’in polise gönüllü ifade verdiğini anlatan Osum, Gökhan Erkır’ın gönüllü ifade vermediği dile getirdi.

Tanık polis, zanlıların tutuklu oldukları sürede 4 adet ifade aldıklarını ve yaklaşık 30 kişiden soruşturma yaptıklarını ve daha birçok kişiden de ifade almaları gerektiğine vurgu yaptı.

Tahkikat memuru, mahkemeden soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 8’er gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler talep edilen süreyi 7’şer günle sınırlandırdı. Zanlıların avukatları talep edilen 7 günlük süreye itirazda bulunmazken, müvekkillerinin darp edildiklerini iddia ettiler. Avukatlar zanlıların darp edilmeleri ile ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladılar.

Yargıç Umut İnan zanlıların 7’şer gün daha poliste tutuklu kalmalarını emretti.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2016, 10:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110