banner6

Polisten 'Kirpi Operasyonu'

banner37

Mormenekşe-Atlılar yolu üzerindeki iki tabelanın altında, toplam 145 gram uyuşturucu ele geçirildi, ikisi kadın 6 kişi tutuklandı

Polisten 'Kirpi Operasyonu'
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Ülkede kolay ulaşılır hale gelen ve birçok genci batağa sürükleyen uyuşturucuyu önlemek için büyük savaş veren Gazimağusa narkotik polisi, Mormenekşe-Atlılar yolu üzerindeki iki tabelanın altında toplam 145 gram bonzai olarak bilinen uyuşturucu madde ele geçirdi.

Polisin ‘Kirpi’ adını verdiği ve kovalamaca yaşanan operasyonun sonunda Onur Güler (20), Uğur Özbayır (28), Melisa Şen (18), Murat Özbayır (34), 7 aylık hamile olan Tuğba Tiken (18) ve zanlılardan 2’sinin kaçmasına yardımcı olan Muzaffer Önbıçak (35) tutuklandı.

Polisin üç ayrı gurup halinde mahkeme huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Birer birer yakalandılar

Aldığı ihbarı değerlendiren polis, önceki akşam, Mormenekşe-Atlılar yolunda pusuya yattı. Saatler süren takip sonucu, içerisinde Muzaffer Önbıçak hariç tüm zanlıların bulunduğu kiralık bir araçla köy yolundaki tabela altına saklanan uyuşturucu maddeleri almaya giden zanlılar, kovalamaca sonucu, birer birer yakalandı.

Polis önce, tabela altından konu maddeleri almaya giden Onur Güler’i, ardından da diğer zanlıları yakaladı.

Zanlılar, NS 696 Z plakalı araçla, polisin “Dur” ikazına karşın hızlıca kaçtı. Bu kez, kovalamaca Beyarmudu’nda devam etti. Güney Kıbrıs’a geçmek için Beyarmudu köyüne giden zanlıların kullandığı araç, köyün futbol sahası yakınlarında terk edilmiş olarak bulundu.

Ardından köyü karış karış arayan polis, Uğur Özbayır ile Melisa Şen’i bir evin bahçe duvarının arkasında saklanırken yakaladı. Daha sonra, Murat Özbayır ve Tuğba Tiken’in kaçmasına yardımcı olan Muzzafer Önbıçak, ardından da Lefkoşa’ya kaçan Murat Özbayır ve Tuğba Tiken yakalandı.

“Tahkikat yeni başladı”

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy, meseleyle ilgili Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde tanık kürsüsüne çıktı.

Hüseyin Özdesoy, aldığı bir ihbar ışığında, 15 Haziran 2017’de ekibiyle konu bölgeye gittiklerini ve Çağdaş Kadınlar Derneği tabelasının altında 80 gram ağırlığında bonzai olarak bilinen sentetik canabionnid türü uyuşturucu maddeyi bulduklarını, ancak konu maddenin kim veya kimler tarafından alınacağı da belirlendiği için bölgede pusuya yattıklarını söyledi.

Hüseyin Özdesoy, içerisinde, Onur Güler, Uğur Özbayır, Melisa Şen, Murat Özbayır ve Tuğba Tiken’in bulunduğu NS 696 Z plakalı aracın, saat 20.45’te olay yerine geldiğini ve araçtan konu maddeleri almak için Onur Güler’in indiğini dile getirdi.

Onur Güler’i poşeti eline aldığı sırada tutukladıklarını kaydeden tanık polis, diğerlerinin de ikazlarına karşın olay yerinden kaçtıklarını belirttikten sonra, Güler’in verdiği gönüllü ifade ışığında, Güler’in, Murat Özbayır ve Tuğba Tiken’le birlikte, Mormenekşe İlkokulu Koruluğu yazılı tabelanın yanında bıraktığı 65 gram ağırlığındaki maddeleri bularak emare aldığını belirtti.

Tanık polis, düzenledikleri operasyon sonucu diğer zanlıları da tespit edip tutukladıklarını belirttikten sonra, meselenin ciddiyetine vurgu yaptı ve henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için, mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emir talep etti.

Mahkeme, tüm zanlıların üçer gün soruşturma amaçlı tutuklu kalmasına emir verirken, avukat Fehmi Altunç’un talebi doğrultusunda Murat Özbayır ile hamile olan Tuğba Tiken’in doktor kontrolünden geçirilmesine de direktif verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 10:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104