Polonyalı turist, cezaevine gönderildi

banner37

Karaoğlanoğlu’ndaki bir evin garajındaki bisikleti “Kullanılmadığını düşündüğüm için aldım” diyen Dariusz Pawek Drezewiecki hakkındaki soruşturma tamamlandı

banner87
Polonyalı turist, cezaevine gönderildi
banner90
banner8

Karaoğlanoğlu’ndaki bir evin garajındaki bisikleti çalan Dariusz Pawek Drezewiecki isimli Polonyalı turist hakkındaki polis soruşturması tamamlandı ve zanlı yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

“Mülke tecavüz” ve “Sirkat” suçlarından tutuklanan zanlı Drezewiecki, teminata bağlanılmak üzere Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Fezile Kesat, zanlı Dariusz Pawek Drzewiecki’nin, 25 Şubat 2020 tarihinde Karaoğlanoğlu’nda meydana gelen “Sirkat” ve “Mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kesat, zanlının, 25 Şubat 2020 tarihinde saat 15.00 raddelerinde Kemal Tüccaroğlu’na ait ikametgahın kuzey kısmında bulunan garaj içerisindeki bir adet 12 bin TL değerindeki Trek marka bisikleti alarak sirkat ettiğini belirtti.

Kesat, yapılan şikayet üzerine incelenen kamera görüntülerinden zanlının tespit edildiğini ve zanlının yine Karaoğlanoğlu bölgesinde faaliyet gösteren ve kalmakta olduğu The Mountain View Hotel içersinde tespit edildiğini belirterek, sirkata konu bisikletin de otelin restoran kısmında bulunduğunu kaydetti.

Zanlının verdiği gönüllü ifadesinde bisikletin kullanılmadığını düşündüğü için aldığını beyan ettiğini söyleyen Kesat, soruşturmanın tamamlandığını, Polonya uyruklu zanlının ülkede turist statüsünde bulunduğunu belirterek, teminat talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, ülkede yasal bağı olmayan zanlının tutuklu yargılanmasına ve 15 günü aşmayacak bir süre ile cezaevine gönderilmesine emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75