Rahatsızlıktan yakalandı, hırsızlıktan tutuklandı

banner37

Bir otopark içerisinde bağırıp-çağırarak rahatsızlık yaratmaktan gözaltına alınan S. A. A. A. T.’nin, geçen hafta Altınbaş Kuyumculuk’ta meydana gelen hırsızlık olayının faili olduğu ortaya çıktı

Rahatsızlıktan yakalandı,  hırsızlıktan tutuklandı
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

ÇALINTI KOLYE ÜZERİNDE BULUNDU… LTB’ye ait bir otopark içerisinde bağırıp-çağırarak rahatsızlık yaptığı gerekçesiyle önceki akşam polis tarafından gözaltına alınan S. A. A. A. T.’nin üzerinde, geçtiğimiz hafta Altınbaş Kuyumculuk’tan çalındığı bildirilen 14 ayar altın kolye bulundu. İncelenen kamera görüntülerinde de hırsızlık olayının faili olduğu belirlenen zanlının öğrenci iznini yenilemediği için 21 gündür ülkede izinsiz ikamet ettiği de anlaşılınca, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Lefkoşa’da Girne Caddesi’nde faaliyet gösteren Altınbaş Kuyumculuk’ta 23 Aralık tarihinde meydana gelen hırsızlık olayının faili, önceki akşam bir otoparkta bağırıp-çağırarak rahatsızlık yaratırken yakalandı. Çalınan 4 bin TL değerindeki 14 ayar altın kolye üzerinde bulunan zanlının, öğrenci iznini yenilemediği için 21 gün önce ülkede kaçağa düştüğü de belirlendi ve yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

İsminin baş harfleri S. A. A. A. T., olan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Meltem Dündar’ın huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktaran Lefkoşa polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Fatma Gökalp, zanlının, “sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirtti.

Gökalp, zanlının 23 Aralık 2020 tarihinde ve saat 16.50 raddelerinde Lefkoşa’da Girne Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Hasan Metin Dönmez’in işletmeciliğini yaptığı Altınbaş Kuyumculuk içerisinden 4 bin TL değerindeki 1adet 14 ayar altın kolyeyi sirkat ettiğini kaydederek, olayın polise 24 Aralık 2020 tarihinde bildirildiğini dile getirdi.

Zanlının 30 Aralık 2020 tarihinde Lefkoşa Türk Belediyesi’ne ait bir otopark alanı içerisinde yüksek sesle, anlaşılmayacak şekilde bağırıp çağırmak suretiyle rahatsızlık yaratıp, ellerini ve kollarını gelişigüzel sallamak suretiyle de uygunsuz tavır ve hareketlerde bulunduğunu ifade eden Gökalp, zanlının bu esnada suçüstü hali gereği tutuklandığını kaydetti.

Gökalp, aynı gün başlatılan soruşturma kapsamında söz konusu altın kolyenin zanlının üzerinde bulunarak emare zapt edildiğine dikkat çekerek, incelenen kamera kayıtlarından da söz konusu takıları zanlının sirkat ettiğinin tespit edildiğini vurguladı.

Zanlının sirkat suçunun yanı sıra başka tarihlerde gürültü yaparak rahatsızlık yaratma ve uygunsuz hal ve tavır sergileme meselelerine de karıştığını belirten Gökalp, zanlının ülkede öğrenci statüsünde olduğunu ancak öğrenci iznini yenilememesi nedeniyle 21 gündür kaçak olarak ikamet ettiğini kaydetti.

Gökalp, tahkikatın tamamlandığına işaret ederek zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlının ikamet izninin bittiğini ve yargılanmadan kaçma ihtimalinin söz konusu olabileceğini de göz önünde bulundurarak, zanlının ileride yargılanmak üzere 20 günü geçmek süreyle Merkezi Cezaevi’nde tutuklu beklemesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75