Raviya, 7 ay hapis yatacak

banner37

Lefkoşa’da temizlik görevlisi olarak çalıştığı bir evden sırt çantası, kilit ve alkollü içki çalmaktan yargılanan Raviya Yoldashova, suçlu bulundu

banner87
Raviya, 7 ay hapis yatacak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da temizlik görevlisi olarak çalıştığı bir evden toplam bin 334 TL değerindeki sırt çantaları, kilitler ve alkollü içkileri çaldığı gerekçesiyle 11 Ekim’de yargılanmak üzere cezaevine gönderilen Raviya Yoldashova’nın yargılanması tamamlandı ve dün davası karara bağlanarak, 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Polis, Raviya Yoldashova’nın 2019 yılı Temmuz-Ekim ayları içerisinde Lefkoşa’da çalışmakta olduğu Ramadan Eyyam’a ait evden 1 adet lacivert renk Konica marka sırt çantası, 1 adet siyah renk Case Logic marka sırt çantası, 1 adet siyah renk Fantom marka sırt çantası, 1 adet siyah renk Samsonite marka sırt çantası, 1 adet yeşil renk Hell marka sırt çantası, 1 adet ITO marka emniyet kilit seti, 1 adet Rulmanlı emniyet kilit seti, 1 adet kırmızı renk Jnite marka el feneri, 1 adet siyah renk Tergan marka anahtarlık, 1 adet 70 cl Johnnie Walker marka Red Label visky ve 1 adet 70 cl Johnnie Walker marka 12 yıllık Black Label viskiyi sirkat ettiğini tespit etmişti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla itham edilen sanık suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, Kıdemli Savcı Egemen Metay ve sanığın avukatı hazır bulundu.

Davanın kararını okuyan Başkan Nüvit Gazi, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhindeki

davalardan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

Gazi, işverenin güvenini sarsacak davranışlardan kaçınılması gerektiğini belirterek, kimsenin ne sebeple olursa olsun bu tür suçları işlememesi gerektiğine işaret etti. Konu suçların çoğu zaman büyük zararlara neden olduğuna değinen Gazi, sanığın nedamet duymaksızın belli tarih aralığında suçları işlemesini aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Gazi, ciddi ve yaygın suçlarda kamu yararı gözetilerek, caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti.

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Gazi, sanığa oybirliği ile 7 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108