‘Reymond’ isimli kişi halen bulunamadı

banner37

Narkotik polisinin, aracında ve evinde paketler halinde toplam 15 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulduğu Inimfon Okon Akpan’ın tutukluluk süresi 2 gün daha uzatıldı

‘Reymond’ isimli kişi halen bulunamadı
banner90
banner99

   PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Girne’de gerçekleştirilen operasyonda, aracında ve evinde küçük paketler halinde toplam 15 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan Inimfon Okon Akpan’ın tutukluluk süresi, devam eden soruşturma çerçevesinde 2 gün daha uzatıldı.

   Polis, zanlının uyuşturucuyu 3 bin 500 TL karşılığında satın aldığını söylediği ön adı ‘Reymond’ isimli işinin halen arandığını ve bunun yanında kayıp olduğuna inanılan emareler olduğunu belirtti.

   Inimfon Okon Akpan, dün ek tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkemede yeminli şahadet vererek meselenin olgularını aktaran polis memuru Mert Gültuna, 4 Eylül 2020 tarihinde saat 19.30 raddelerinde PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda, zanlı Inimfon Okon Akpan’ın kendi adına kiralamış olduğu ZMU 182 plakalı aracın içerisinde huzurunda yapılan aramada kapı kolu içerisinde 2 ayrı foile sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını söyledi.

   Gültuna, zanlının suçüstü yakalandığını ve ikametgâhında yapılan aramada salonda televizyon sehpasının alt çekmecesinde şeffaf naylon içerisinde 12 adet ayrı foile sarılı yaklaşık 7 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile aynı çekmece içerisinde sigara paketinde yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu söyledi.

   Gültüna, televizyon sehpasının üst dolabında ise üzerinde Barel yazılı metal kutu içerisinde 7 ayrı foile sarılı yaklaşık 4 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Gültuna, zanlıdan yapılan sorguda söz konusu uyuşturucu maddeleri isminin Reymond olduğunu bildiği bir şahıstan 3 bin 500 TL karşılığında aldığı beyanında bulunduğunu söyledi.

   Gültüna, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, alınması gereken ifadeler ve kayıp olduğu düşünülen emareler olduğunu, ayrıca aranan bir şahsın da olduğunu belirterek zanlının 2 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, zanlının soruşturma maksatlı 2 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75