“Riski bilerek göze aldım”

banner37

Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan ülkemize giriş yaparken tasarrufunda 150 gram uyuşturucu madde bulunan zanlı Qasai Abdallah Alouzi, iş bulamadığı için bu yola başvurduğunu söyledi

banner87
“Riski bilerek göze aldım”
banner90
banner99

“BAŞKA SEÇENEĞİM YOKTU”… Tutukluluk talebiyle dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Qasai Abdallah Alouzi isimli zanlı, mahkemede söz alarak mecbur kaldığı için bu suçu işlediğini söyledi. Alouzi, “Üzgünüm. Başka seçeneğim yoktu. İş bulamadım. Her gittiğim kapı yüzüme kapandı. Bu fırsat karşıma çıktığında riski bilerek göze aldım” dedi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan ülkemize giriş yapan zanlı Qasai Abdallah Alouzi’nin tasarrufunda toplam 150 gram uyuşturucu madde bulundu.

Mahkemede söz alan zanlı, “Üzgünüm. Başka seçeneğim yoktu. İş bulamadım. Her gittiğim kapı yüzüme kapandı. Bu fırsat karşıma çıktığında riski bilerek göze aldım” dedi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, zanlı Qasai Abdallah Alouzi’nin 5 Ocak’ta Lokmacı Sınır Kapısı’ndan ülkemize giriş yaptığını ve tasarrufunda toplam 150 gram ağırlığında hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını ve gönüllü ifade verdiğini, ancak teyit ve tekzibinin yapılacağını, ayrıca tahkikatın çok yönlü devam ettiğine dikkat çekip, üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108