Rızasıyla buluştu, zorla ilişkiye girdi

banner37

Kendi evinde buluştuğu kız arkadaşına cinsel tecavüzde bulunmakla suçlanan gencin, ülkede kaçak olduğu da anlaşıldı

banner87
Rızasıyla buluştu, zorla ilişkiye girdi
banner90
banner99

Meyil AVCAN

İsminin baş harfleri S.Y., olan bir genç, rızasıyla kendi evinde buluştuğu kız arkadaşına zorla cinsel tecavüzde bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı. Cinsel tecavüz suçlamasıyla tutuklanan S.Y.’nin ülkede kaçak olduğu da ortaya çıktı.

S.Y., dün mahkemeye çıkarılarak aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Kadına Karşı Şiddet Birimi Amiri Polis Müfettişi Mehmet Sözmener, tanık olarak dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sözmener, huzurda bulunan zanlının “Cinsel Tecavüz” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın detaylarını anlattı.

Zanlının 16 Ağustos tarihinde, ikametgâhında kız arkadaşıyla buluştuğunu ve müştekinin rızası ile gerçekleşen bu buluşma sırasında, zanlının müştekinin rızası olmadığı halde zorla cinsel münasebette bulunarak vahim bedensel zarara uğrattığını söyleyen Sözmener, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine geniş kapsamlı bir soruşturma başlatıldığını ve müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini ifade etti.

Polis müfettişi, müştekinin kızlık zarının yırtıldığının tespit edildiğini aktararak, zanlının bunun üzerine tutuklandığını ve yapılan soruşturma sırasında ülkede de kaçak olarak bulunduğunun tespit edildiğini söyledi.

Aktarılan olgular ışığında, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için polis, ilk etapta zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, şahadeti değerlendirdikten sonra, meselenin oldukça ciddi olduğunu vurgulayarak, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108