Rum anne ve kızı serbest kaldı

banner37

Güzelyurt’ta askeri kantinin bulunduğu yerde üst düzey bir askerin yaşadığı evin fotoğrafını çektikleri için tutuklanan Maria Hadjıkyrıakou ile Georgia Hadjıkyrıakou’ya dava okundu

Rum anne ve kızı serbest kaldı
banner99

“BİZ NE YAPTIK DA BÖYLE OLDU”… Hadjıkyrıakou ailesi, aleyhlerine “Lojmana izinsiz girmekten” dava okunup serbest bırakıldıktan sonra basına konuştu ve “Sınır kapıları açıldıktan sonra Türkler güneyde, Rumlar da kuzeyde kalan evlerine gitti. Kimileri kahve içti, kimileri birlikte yemek yedi. Askeri bölge olduğunu bilmiyorduk. Biz ne yaptık da böyle oldu” ifadelerini kullandı.

Güzelyurt Çarşısı’nda, askeri kantin sınırları içerisinde kalan ve üst düzey bir askerin yaşadığı evin fotoğraflarını çektikleri gerekçesiyle önceki gün tutuklanan Rum anne-kız, dün aleyhlerine “Lojmana izinsiz girmekten” dava okunduktan sonra serbest bırakıldı.

Maria Hadjıkyrıakou ve Georgia Hadjıkyrıakou isimli Kıbrıslı Rum anne-kız, Güzelyurt polisi tarafından dün mahkemeye çıkarılmak üzere Lefkoşa’ya götürüldü ancak Savcılık, ‘evin bulunduğu noktada fotoğraf çekilmemesi yönünde uyarıcı levha olmadığından suç unsuru oluşmadığına’ karar verdi ve mahkeme huzuruna çıkarılmalarını uygun bulmadı.

Bunun üzerine polis, mahkeme avlusunda Maria Hadjıkyrıakou ile kızı Georgia Hadjıkyrıakou’ya “Lojmana izinsiz girmekten”  dava okuyup, serbest bıraktı.

Dava okunduktan sonra basına kısa bir açıklama yapan Hadjıkyrıakou ailesi, “Sınır kapıları açıldıktan sonra Türkler güneyde, Rumlar da kuzeyde kalan evlerine gitti. Kimileri kahve içti, kimileri birlikte yemek yedi. Askeri bölge olduğunu bilmiyorduk. Biz ne yaptık da böyle oldu” diyerek, yaşadıklarına isyan etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75