Rus firarinin ‘tecavüz’ davası başlıyor

banner37

Merkezi Cezaevi’nden 8 Şubat’ta firar eden ve günlerce ülke gündeminin en önemli konusu olan Alexander Satlaev, dün ‘17 yaşındaki bir kıza cinsel tecavüzde bulunma’ suçlarından itham edildi

Rus firarinin ‘tecavüz’ davası başlıyor
banner99

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ… Alexander Satlaev, dün polisin geniş güvenlik önlemleri altında çıkarıldığı Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘2019 yılında Girne’de 17 yaşındaki bir kıza saldırarak cinsel tecavüzde bulunma’ suçlarından itham edildi. Satlaev, aleyhindeki davaların hiçbirini kabul etmezken, mahkeme, duruşmalara başlanılmak üzere davayı ileri bir tarihe erteledi.

Ülkesi Rusya’da, Polis Müfettişi olarak görev yaptığı sırada çok sayıda kadına cinsel tecavüzde bulunmaktan hapse mahkum edildikten sonra, cezaevinden firar ederek KKTC’ye kaçan ve burada da benzer suçlar işleyince yargılanmak üzere gönderildiği Merkezi Cezaevi’nden 8 Şubat 2021 tarihinde firar eden Alexander Satlaev, dün polisin geniş güvenlik önlemleri altında Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134

Cezaevinden firarıyla birlikte günlerce ülke gündeminin en önemli konularından biri olan ve kaçışı, polisin takibi ve yakalanmasıyla da kamuoyunun büyük ilgi gösterdiği Alexander Satlaev, “2019 yılında Girne’de 17 yaşındaki bir kıza saldırarak cinsel tecavüzde bulunma” suçlarından yargılanmak üzere itham edildi.


Davanın görüşüldüğü Girne Mahkemeler binası etrafında ve Girne Ağır Ceza Mahkemesi salonunda polisin geniş güvenlik önlemleri altında yargı huzuruna çıkarılan Satlaev, itham edildiği hiçbir davasını kabul etmedi.


Mahkeme, hem tecavüz davasının duruşmalarına başlanılmak, hem de ayrıca işlediği ‘soygun’ suçundan da itham edilmek üzere davayı ileri bir tarihe erteledi, sanık Satlaev yine geniş güvenlik önlemleri altında Merkezi Cezaevi’ne götürüldü. (KAMALI HABER)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75