banner6

‘Rüzgar Operasyonu’ndan 35 gram uyuşturucu çıktı

banner37

Gazimağusa’da bir apartman dairesine baskın düzenleyen Narkotik polisi, satışa hazır halde 25 gram kokain, 10 gram da metamfetamin ele geçirdi, Ö.U. isimli kişiyi tutukladı

‘Rüzgar Operasyonu’ndan  35 gram uyuşturucu çıktı
banner151

Sedef BOŞNAK

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Gazimağusa Şubesi ekipleri önceki gece ‘Rüzgar’ adını verdikleri bir operasyon gerçekleştirdi ve bir kişinin tasarrufunda satışa hazır halde toplam 35 gram olan kokain ve metamfetamin türlerinde uyuşturucu madde ele geçirdi, Ö.U., isimli kişiyi tutukladı.

Ö.U. isimli 40 yaşındaki zanlı dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve soruşturma maksatlı olarak aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Nurettin Enginer, 30 Kasım’da, aldıkları ihbar doğrultusunda, zanlının ikametgahı olan apartman dairesine baskın düzenlediklerini söyledi.

Tanık polis Nurettin Enginer, konu evde 21.45-23.00 saatleri arasında, yaptıkları aramada, salondaki metal vazodaki sarı renk poşet içerisinde yaklaşık 25 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdiklerini anlattı.

Enginer, aramanın devamında, yatak odasındaki dolap içerisindeki telefon kutusunda, üzeri foille örtülü satışa hazır hale getirilmiş paketler halinde yaklaşık 10 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas teraziyi de bulup emare zapt ettiklerini söyledi.

Konu maddeleri analiz için, Devlet Kimya Labaratuvarı’na, muhafazasında kullanılan naylon poşet ve foil kağıdını PGM Parmak İzleri Şubesi’ne incelemeye göndereceğini belirttikten tanık polis, sonucun tahkikatına yön vereceğini ifade etti.

Tanık polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için, mahkemeden süre talep etti.

Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110