Sabıka kaydı hayli kabarık

banner37

Gazimağusa’da müşteri olarak girdiği marketten 89 TL’lik alkollü içki sirkat eden Ürdün uyruklu K.M.K.A, 10 bin TL’lik teminata bağlandı   CİDDİ SUÇLAR… Biri cinsel saldırı, diğeri uyuşturucu olan ciddi ve yaygın iki suçtan yargılanmayı bekleyen genç zanlının, sahtekarlıkla mal temini ve hırsızlık mal kabulü suçlarından da sabıkası bulunuyor

Sabıka kaydı hayli kabarık
banner90
banner99

   Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da müşteri olarak girdiği marketten 89 TL alkollü içki sirkat eden Ürdün uyruklu K.M.K.A, şikayet üzerine, incelenen kamera kayıtları sonucu tespit edilip tutuklandı.

   Biri cinsel saldırı, diğeri uyuşturucu olan ciddi ve yaygın iki suçtan yargılanmayı bekleyen genç zanlının, sahtekarlıkla mal temini ve hırsızlık mal kabulü suçlarından da sabıkası bulunuyor.

   Genç zanlı, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 10 bin TL’lik nakdi teminata bağlandı.

   Teminat şartlarını yerine getiremeyen K.M.K.A, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   Zanlı, ya teminat şartlarını ödeyene dek, ya da her ne şart altında olursa oldun 2 ayı geçmeyen bir süre, aleyhindeki tüm suçlardan yargılanıncaya değin cezaevinde kalacak.
 

   Koynuna koydu, sirkat etti
  
Dünkü teminat duruşmasında meseleyle ilgili olguları, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan tahkikat memuru Mahir Türe aktardı.

banner134
   Tanık polis Mahir Türe, zanlının, 24 Kasım 2020’de, Gazimağusa’da, müşteri olarak girdiği marketin içki reyonundan 89 TL değerindeki içkiyi sirkat ettiğini söyledi.

   Mahir Türe, konu içkiyi koynuna saklayıp, ödeme yapmadan marketten çıkış yapan zanlıyı, şikayet üzerine incelediği kamera kayıtları sonucu tespit edip tutukladığını anlattı.

   Türe, sahtekarlıkla mal temini ve hırsızlık mal kabulü suçlarından sabıkası olan zanlının, ayrıca iki ciddi suçtan yargılanmayı beklediğine vurgu yaptı.

   Tanık polis, kendisine tebliğ edilen yazılı dava tebliğini reddeden zanlının devam eden tahkikatına etki etme olasılığı bulunmadığını belirterek, mahkemeden uygun bir teminat talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 10 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini isteyen kıdemli yargıç, zanlının haftada bir gün en yakın polis karakoluna gidip ispatta bulunmasını istedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75