Sabıkalı cezaevine gitti, diğeri teminata bağlandı

banner37

Gazimağusa’da ormanlık alanda uyuşturucudan suçüstü yakalanan 1’i kadın 2 kişi aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı

Sabıkalı cezaevine gitti, diğeri teminata bağlandı
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da narkotik polisinin ormanlık alanda, uyuşturucu madde suçundan suç üstü tespit  edip tutukladığı 1’i kadın 2 kişi aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti.

Meseleyle ilgili tutuklanan ve 2013 ile 2017 tarihleri arasında uyuşturucu madde alma, tasarruf ve verme gibi suçlardan 7 sabıka kaydı bulunan İ.D., 2 ayı geçmeyen bir süreliğine cezaevine gönderilirken, B.L. ise ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, PGM’ye bağlı Narkotik Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Gökhan Yıldırım’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, 24 Ekim 2019’da Gazimağusa’da eski Marinero Restoran’ın bulunduğu ormanlık alanda NB 300 plakalı araç içerisinde suçüstü tespit ettiği zanlılar aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını söyledi.

banner134
Gökhan Yıldırım, zanlılara 15 gram 304 miligram sentetik cannabinoid ile 268 miligram tütünle karışık sentetik cannabinoid türü ucu yanık sigara tasarrufundan yazılı dava tebliğ ettiğini belirterek, mahkemeye taleplerini aktardı.

Zanlı İ.D.’nin sabıkalarına değinerek cezaevine gönderilmesini talep eden tanık polis, zanlı B.L.’nin de uygun bir teminata bağlanmasını istedi.

Tanık polis ayrıca İ.D.’nin Denetimli Serbestlik Yasası yükümlülüklerini 3’üncü kez ihlal ettiğine vurgu yaptı.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, İ.D.’yi yargılanıncaya kadar 2 ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

Yargıç 5 bin TL nakdi teminata bağladığı B.L.’yi ise yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkmaktan men edip, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75