Sağ kaşından ısırdılar, parasını çaldılar

banner37

Yeşilyurt’ta 3 yabancı uyruklu kişi, Nijerya’daki kardeşinin kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle Victory Chidibere Edeh’in kirada kaldığı eve zorla girdi, darp etti ve parasını aldı

banner87
Sağ kaşından ısırdılar, parasını çaldılar
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Lefke’ye bağlı Yeşilyurt’ta “soygun”, “ciddi darp” ve “mülke tecavüz” suçundan 3 yabancı uyruklu kişi, mahkeme emriyle tutuklandı.

Nijerya’da yaşayan kardeşinin kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle Victory Chidibere Edeh’in kirada kaldığı eve zorla giren 3 zanlıdan, ikisi söz konusu şahsı ellerinden ve ayaklarından tuttu, diğeri ise sağ kaşından ısırarak ciddi şekilde darp etti.

Zanlılar, Victory Chidibere Edeh’in yatak odasında bulunan paralarını da alıp, soygun suçu işledi.

Madvabuchi Michael İheoha, Chukwunwike Ermest Okeke ve Chidiebe Lucky Nwachuawu, dün Lefke Kaza Mahkemesi’ne çıkartılarak, haklarında 2’şer günlük tutukluluk emri alındı.

Önce darp ettiler sonra

parasını alıp kaçtılar

Lefke Karakolu’nda görevli polis memuru Mustafa Pehlivan, 26 Ağustos 2019 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Güzelyurt’ta sakin Madvabuchi Michael İheoha, Chukwunwike Ermest Okeke ve Chidiebe Lucky Nwachuawu’nun Yeşilyurt’ta Sedat Tonbul’a ait ikametgahta kiracı olarak kalan Victory Chidibere Edeh’in  evine suç işlemek kastıyla girdiğini söyledi.

Polis, Victory Chidibere Edeh’in Nijerya’da yaşayan kardeşinin kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle söz konusu kişiyi Chukwunwike Ermest Okeke ve Chidiebe Lucky Nwachuawu’nun ellerinden ve ayaklarından tuttuğunu, Madvabuchi Michael İheoha’nın da şahsı sağ kaşından ısırarak ciddi şekilde darp ettiğini belirtti.

Polis, zanlıların, Victory Chidibere Edeh’in yatak odasındaki kıyafet dolabından 100 TL’lik bankanotlardan oluşan 3 bin 500 TL nakit para, 4 adet 100’lük banknotlardan oluşan 400 doları, bir adet 100 Euro, bir adet 50 Euro’luk banknot ve 10 Euro’luk banknotlardan oluşan toplam 160 Euro parayı alıp kaçarak, soygun suçunu işlediklerini ifade etti.

Tüm zanlıların Güzelyurt’ta tespit edildiğini, zanlı Madvabuchi Michael İheoha’nın tasarrufunda bulunan 700 Euro ve 100 doların emare olarak alındığını belirten polis, alınacak ifadeler olduğunu söyledi.

Lefke Kaza Mahkemesi Başkanı Füsun Cemaler de zanlıların 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını emretti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108