banner6

Sağlık Bakanı tanık olarak dinlenecek

banner37

Yargıtay, kamu hekimlerinin ikinci iş yasağıyla ilgili görüşülen davayı, 30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde dinleme kararı aldı

Sağlık Bakanı tanık olarak dinlenecek
banner151 banner143

Emine UYSAL

Yargıtay, kamu hekimlerinin ikinci iş yasağıyla ilgili açtığı davayı, 30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde dinleme kararı aldı.

Yargıtay Heyet Başkanı Ahmet Kalkan ve üye Mehmet Türker ile üye Bertan Özerdağ'ın huzurunda görüşülen davanın dünkü celsesinde, Serbest Çalışan Hekimler Birliği'ni temsilen Avukat Güner Göktuğ, bakanları temsilen Avukat Serhan Çınar, Sağlık ve Maliye Bakanlıklarını temsilen Avukat Fatma Memiş ve TIP-İŞ’i temsilen avukat Tahir Seroydaş hazır bulundu.

Avukat Tahir Seroydaş, ilk etapta tanık dinletmeyeceklerine dair karar aldıklarını ancak konuyu baştan değerlendirdiklerini ve tarafların tanık dinletmeye karar verdiklerini belirtti.

Seroydaş, tanık hazır edebilmek için davanın ertelenmesini talep etti.

Ahmet Kalkan, tarafların tanık çağırma niyetinde olduklarına vurgu yaparak, çağıracakları tanıkları belirleyebilmelerine olanak sağlamak amacıyla davayı 30 Kasım ile 1 Aralık tarihine erteledi.

Davayla ilgili KIBRIS'a bilgi veren Avukat Tahir Seroydaş, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu ve TIP-İŞ Başkanı Sıla Usar İncirli’nin tanık olarak dinleneceğini söyledi.

Serbest Çalışan Hekimler Birliği davada, Sağlık Bakanı'nın kamuda çalışıp da ilaveten özel kliniklerde de çalışan bazı hekimler aleyhine disiplin işlemi başlatması hususunda mahkemeden emir talep ediyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 08:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104