banner6

Sahi ölen kimdi?

banner37

Ercan- Lefkoşa anayolunda önceki gün meydana gelen kazada, bir yayaya çarpıp ölümüne neden olmaktan tutuklanan araç sürücüsü Fırat Demir dün mahkemeye çıkarıldı, aleyhine 3 gün tutukluluk kararı alındı

Sahi ölen kimdi?
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

KKTC güvenlik ve muhaceret makamları, geçtiğimiz Pazar günü bir trafik kazasında yaşamını yitiren kişinin kimliğini dün de belirleyemedi. Ölen kişinin 55 - 60 yaşlarında ve "yabancı" olduğu dışında bir açıklama yapılmadı. "Yabancı" denilirken de her hangi bir tarif verilmedi.

Ercan- Lefkoşa anayolunda önceki gün meydana gelen korkunç kazada yayaya çarpıp ölümüne neden olmaktan tutuklanan araç sürücüsü Fırat Demir dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi yargısı huzuruna çıkarıldı. Mahkeme zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Fırat Demir'in yönetimindeki TMF 489 plakalı aracın çarpması nedeniyle yaşamını yitiren kişinin ise henüz kimliği belirlenemedi.

Polisin ölen kişinin kimliğini tespit etmek için Ercan Havaalanı'ndaki görüntü kameralarını inceleyecek.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak  Lefkoşa Polis Müdürlüğü Trafik Şubesi'nde görev yapan polis çavuşu Yılmaz Öztürk'ü dinletti.

3 gün tutuklu kalacak

Öztürk, kazanın oluş şeklini anlattı ve kaza ölen kişinin 55 ile 60 yaşları arasında henüz kimliği tespit edilemeyen bir olduğunu söyledi. Kimlik tespiti konusunda şüphelendikleri isimler olduğundan söz eden Öztürk, olayla ilgili iki görgü şahidinin de ifadesinin alındığını belirtti.

Öztürk, soruşturmanın devam ettiğine işaret ederek, mahkemeden zanlı aleyhine 3 gün tutukluk talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Tacan Reynar, tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 08:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104