banner6

Sahibi, Mira'yla ortadan kayboldu

banner37

Mahkeme, “köpeğin eziyet gördüğüne ve sağlığının tehlikede olduğuna’ bulgu yaptı ve sahibinden alınarak geçici olarak Veteriner Dairesi’nin gözetimine verilmesine karar verdi

Sahibi, Mira'yla ortadan kayboldu
banner151 banner143

İsmail VOLKAN

Girne Kaza Mahkemesi, Mira isimli köpeğin eziyet gördüğüne ve sağlığının tehlikede olduğuna bulgu yaparak, sahibinden alınıp geçici olarak Veteriner Dairesi’nin gözetimine verilmesine karar verdi. Köpeği almaya giden görevliler ise evde ne sahibini ne de Mira’yı bulamadı.

Girne’de Öğretmenler Evi bölgesindeki bir dairenin balkonunda bakılan ve geçtiğimiz aylarda sahibi tarafından dövülürken görüntülenen Mira isimli köpeğin akıbetiyle ilgili mahkeme dün kararını verdi.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından, Altın Patiler Derneği’nin girişimleriyle sahibinden alınarak bir hayvan severin bakımına verilen Mira, geçtiğimiz günlerde Girne Belediyesi’nin kararıyla yeniden sahibine verilmişti.

Köpeğin yaşadığı evde şiddet gördüğü ve sağlığının tehlikeli olduğunu belirten Altın Patiler Derneği ile Sessiz Kullar Derneği avukatları Sevilay İleri ve Ahmet Said Sayın aracılığı ile ara emri talebiyle önceki gün Girne Kaza Mahkemesi’ne başvurmuştu.

Mahkeme, dün kararını açıkladı ve Mira’nın yaşadığı evde eziyet gördüğüne ve sağlığının tehlikede olduğuna inandığını belirtti ve köpeğin sahibinden alınarak Veteriner Dairesi’nin gözetimine verilmesine karar verdi.

Bu kararın ardından, davacı derneklerin avukatları zabıtalarla birlikte, mahkeme kararının tebligatını yapıp Mira’yı almak için söz konusu apartman dairesine gitti ancak evde kimseyi bulamadı.

Tebligat davalı tarafa ulaşmadığı için polisin bu aşamada müdahale edememesi hayvanseverlerin yaşadığı sevince gölge düşürdü.

Mira’nın alınıp, Veteriner Dairesi’nin gözetimine verilebilmesi için sahibine tebligatın ulaşması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 08:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104