banner6

‘Sahte AdaPass’ yaptıran bir kişi daha tutuklandı

banner37

Özel şirket çalışanı C.M.’nin aracılığı ile sahte AdaPass kaydı yaptırdığı belirlenen K.K.S. isimli bir kişi daha tespit edildi, teminata bağlanıp serbest bırakıldı

‘Sahte AdaPass’ yaptıran bir kişi daha tutuklandı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Çift aşılı olmadığı halde sahte kayıtla AdaPass kaydı yaptıran zanlı K.K.S. tutuklanıp, aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Doğukan Can’ı dinletti.  

Mahkemede yeminli şahadet veren Can, zanlı K.K.S.’nin “Sahte resmi evrak düzenleme, tedavüle sürme” ve “Sahtekarlıkla kayıt temini” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Doğukan Can, zanlının, temmuz ve ağustos ayları arasında Global Development Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nde, ülkemizde de görülen Covid-19 salgını nedeniyle, C.P.’nin aracılığıyla aşı bilgi sistemine kayıt görevi yapan zanlı C.M. aracılığı ile aşı olmadığı halde kendisi ve oğlunun adına aşı olmuş gibi kayıt yaptırarak, sahte AdaPass aldığını belirtti.

Can, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 7 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104