banner6

‘Sahte AdaPass’ yaptıran bir kişi daha yakalandı

banner37

Özel şirket çalışanı C.M.’nin aracılığı ile sahte AdaPass kaydı yaptırdığı tespit edilen A.K. isimli genç, tutuklanıp teminata bağlandı

‘Sahte AdaPass’ yaptıran bir kişi daha yakalandı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemizde ciddi yankı uyandıran “sahte AdaPass” meselesiyle ilgili bir kişi daha tutuklandı. Özel şirket çalışanı C.M.’nin aracılığı ile sahte AdaPass kaydı yaptırdığı tespit edilen A.K. isimli genç, tutuklandı ve mahkemeye çıkarılarak yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan ve meselenin soruşturma subayı olan Müfettiş Muavini Feyyaz İneci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren İneci, zanlı A.K.’nin “Sahte resmi evrak düzenleme, tedavüle sürme” ve “Sahtekarlıkla kayıt temini” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Feyyaz İneci, zanlının, haziran ve temmuz ayları arasında Global Development Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nde, ülkemizde de görülen Covid-19 salgını nedeniyle, aşı bilgi sistemine kayıt görevi yapan zanlı C.M. aracılığı ile aşı olmadığı halde aşı olmuş gibi kayıt yaptırarak, sahte AdaPass aldığını belirtti.

İneci, tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, zanlının yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

banner134

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 150 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104