banner6

‘Sahte AdaPass’ zanlısının, ‘sahte aşı kaydını’ sildi

banner37

Sağlık Bakanlığı’nda görev yapan M.Z. isimli memur, hakkında daha önce ‘sahte AdaPass’ soruşturması yapılan A.K.’nin sistemdeki ‘aşı olduğuna dair kaydını silmekten’ tutuklandı

‘Sahte AdaPass’ zanlısının, ‘sahte aşı kaydını’ sildi
banner99

Ahmet UÇAR

‘Sahte PCR/Antijen test sonucu’, ‘Sahte AdaPass’ derken şimdi de ‘Sahte aşı kaydının silinmesi’ olayı ortaya çıktı.

Daha önce aşılı olmadığı halde, sahte aşı kaydı yaptırarak sahte AdaPass aldığı suçlamasıyla hakkında polis soruşturması yapılan A.K. isimli kişinin sistemdeki sahte aşı kaydını sildiği belirlenen Sağlık Bakanlığı’nda görev yapan M.Z. isimli memur tutuklandı ve dün mahkemeye çıkarılarak aleyhine soruşturma amaçlı olarak ilk etapta 2 gün tutukluluk emri alındı.

Polis, mahkemede verdiği şahadetinde, itiraf nitelikli gönüllü ifade veren zanlının evindeki laptopunun incelemeye alındığını ve benzer şekilde başka sahte aşı kayıtlarının da silinmiş olabileceğine vurgu yaptı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis müfettiş muavini Feyyaz İneci, zanlı M.Z.’nin “Görevi kötüye kullanma” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

İneci, zanlının eylül ayı içerisinde Sağlık Bakanlığı’nda görev yaptığı sırada, aşı olmamasına rağmen aşı kaydı bulunan ve önceki zamanlarda hakkında soruşturma başlatılan A.K.’nin aşı kaydını sistemden silip görevi kötüye kullandığını belirterek, zanlının derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

Zanlının evinde yapılan aramada bulunan Toshiba marka laptopunun emare olarak alındığını dile getiren İneci,  zanlının itiraf nitelikli bir gönüllü ifade verdiğini açıkladı.

banner134

İneci, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edileceğine, aynı suçu daha önce işleyip işlemediğinin araştırılacağına ve alınması gereken başka ifadelerin de olduğuna işaret ederek, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle zanlının aleyhine 2 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurunda verdiği şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Hale Dağlı, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlı aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104