banner6

Sahte belge düzenlemekten yargılanacak

banner37

Bozuştuğu çocukluk arkadaşından intikam almak için adına sahte trafik cezası hazırlayarak ondan bin 823 TL almaya çalışan 20 yaşındaki Ş.C.Y., teminatla serbest bırakıldı

Sahte belge düzenlemekten yargılanacak
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Çocukluk arkadaşı ile bozuşan ve intikam almak için adına sahte trafik cezası hazırlayarak ondan bin 823 TL almaya çalışan 20 yaşındaki Ş.C.Y.,yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

“Sahte belge düzenleme”, “Sahte belgeyi tedavüle sürme” ve “Sahtekarlıkla para temin etmeye teşebbüs” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Ş.C.Y., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 14.02.2022 tarihinde, Girne’de sakin Ş.C.Y.’nin daha önceden bilgisayar ortamında gerçeğe aykırı bir şekilde sahte olarak düzenlemiş olduğu F-121 Maliye Makbuzu formunu cep telefonunda bulunan ve internet ortamında faaliyet gösteren WhatsApp isimli mesajlaşma programı üzerinden Gönyeli’de sakin M.S.’ye (K-20) göndererek, tedavüle sürdükten sonra, konu şahsın erkek arkadaşı olan M.Ş.’den (E-20) bin 823 TL para talep ettiğini kaydetti.

Polis memuru Kazım Sevinç, M.Ş.’nin böyle bir trafik suçu işlemediğine dair polis müdürlüğüne başvurmasıyla zanlının tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Sevinç, zanlının, M.Ş.’den intikam almak için bu yola başvurduğu izahatında bulunup, gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

Zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirten Sevinç, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, şahsen 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, KKTC vatandaşı bir kefilin 80 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. 


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110