Sahte Bulgar, 7 ay hapis yatacak

banner37

KKTC’ye giriş yapan ve Türkiye’den temin ettiği sahte Bulgaristan kimliği ile İngiltere’ye gitmek için havaalanından çıkış yapmak isteyen Ramazan Akyel, suçlu bulundu

banner87
Sahte Bulgar, 7 ay hapis yatacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

KKTC’ye 4 ay önce giriş yapan ve Türkiye’den temin ettiği sahte Bulgaristan kimliği ile İngiltere’ye gitmek için havaalanından çıkış yapmak isterken suçüstü yakalanan Ramazan Akyel, 7 ay hapis cezası aldı.

“Sahte evrakı tedavüle sürme”, “Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahtekarlıkla kayıt temini” suçlamalarıyla itham edilen sanık Akyel, tüm suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın ceza kararı dün açıklandı. Dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanığın avukatı hazır bulundu.
  
Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanığı kendi ikrarı sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen üç davadan da suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

Katip, sanığın işlediği suçların ceza yasasında 10 yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi suçlardan olduğuna dikkat çekti.

Katip, sanığın işlediği suçlara karşı kamu menfaati ön planda tutularak, caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, sanığa oybirliği ile 7 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75