banner6

Sahte doktor, 7 yaşındaki çocuğun da dişini kırdı

banner37

Güzelyurt’ta doktorluk diploması olmadığı halde kendini diş doktoru olarak gösteren İ.D.Ç.’yle ilgili soruşturmasına devam eden polis, mağdur bir hastaya daha ulaştı

Sahte doktor, 7 yaşındaki çocuğun da dişini kırdı
banner8

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta doktorluk diploması olmadığı halde kendisini diş doktoru olarak gösterip, hastaları muayene eden ve şikayet üzerine tutuklanan İ.D.Ç.’yle ilgili polisin soruşturması sürüyor.


Ülkede hem 10 Kasım 2019 tarihinden beridir kaçak olan hem de doktorluk diploması olmadığı halde kendini diş doktoru olarak gösterip, hasta muayene eden zanlının, bir kişiyi daha mağdur ettiği belirlendi.


Yaklaşık iki yıl önce dişlerini söküp, yerine takma diş taktığı bir hastanın şikayeti üzerine tutuklanan İ.D.Ç.’nin başka hastaları da muayene etmiş olabileceğini düşünen polis, zanlının dişi ağrıyan 7 yaşındaki bir çocuğun da dişini kırdığını tespit etti.


Dün yeniden mahkemeye çıkarılan zanlının tutukluluk süresi 6 gün uzatıldı.


Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü duruşmada Güzelyurt Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Orçun Karahüseyin yeminli şahadet verdi.


Mahkemede olguları aktaran Karahüseyin, zanlı İ.D.Ç.’nin “Tabip olmadığı halde tabiplik yapmak” ve “KKTC’den ikamet izinsiz” suçlarından methalde olduğunu anımsattı.


Polis memuru Karahüseyin, zanlının 2019 yılının Şubat ve Mart aylarında Y.B.’nin dişlerini söküp takma diş taktığı ve ülkede ikamet izinsiz kaldığının tespit edildiğini söyledi.

banner134


Polis, ileri soruşturmasında 7 yaşında başka bir müşteki tespit ettiğini belirterek çocuğun annesinin huzurunda ifadesinin alındığını belirtti. Polis, yaklaşık 8 ay önce zanlının evinde bulunan muayenehanesinde, dişi ağrıyan 7 yaşındaki çocuğun dişine müdahalede bulunduğu sırada dişini kırdığını ve ailenin şikayetçi olduğunu belirtti.


Meseleyle ilgili olarak Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nde araştırma yapıldığını ifade eden Karahüseyin, zanlının adına diş muayenesi yapabilmesiyle ilgili herhangi bir izin ya da doktor olduğuna dair herhangi bir belge ile üniversite diplomasının olmadığının tespit edildiğini yineledi.


Polis memuru Orçun Karahüseyin, konuyla ilgili başka mağdur olan hastaların da olmasının kuvvetle muhtemel olduğunu, konuyla ilgili araştırma yapılması gerektiğini söyleyerek, suçunu kabul eden zanlının ayrıca 10 Kasım 2019 tarihinden beri yani 641 gündür KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin belirlendiğini kaydetti.


Yargıç Gülay Süleymanoğlu, meselenin ciddiyetini göz önünde bulundurarak zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88