banner6

“Sahte dolar” olayı soruşturuluyor

banner37

Lefkoşa’da bir döviz bürosunda 30 adet 50 dolarlık sahte banknot bozdurulmak istenmesiyle başlayan ve iki kişinin tutuklandığı meselede bir kişi daha aranıyor

“Sahte dolar” olayı soruşturuluyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA


Lefkoşa’da döviz bürosuna giderek 30 adet 50 dolarlık sahte banknotu tedavüle sürmek isteyen zanlı H.C.Ö.T. ile ona bozdurması için paraları verdiği ileri sürülen A.A. isimli kişinin tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Vasfi Özbey, zanlılar H.C.Ö.T. ve A.A.’nın “Sahte para banknot tasarrufu” ve “Sahte parayı tedavüle sürme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi. Özbey, zanlı H.C.Ö.T.’nin 15 Eylül 2021 tarihinde, saat 12.00 raddelerinde, Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde faaliyet gösteren Moonstar Döviz Bürosu’na girdiğini belirterek, zanlının tasarrufunda bulundurduğu sahte 30 adet 50 Amerikan Doları’nı vererek tedavüle sürdüğü esnada tespit edildiğini kaydetti.

Zanlının yapılan şikayet üzerine tutuklandığını dile getiren Özbey, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı H.C.Ö.T.’nin, paraları zanlı A.A.’dan aldığı yönünde bir ifade verdiğini, bu ifade üzerine A.A.’nın da derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

banner134


Özbey, soruşturmanın çok yönlü devam ettiğine, aranan bir şahıs olduğuna ve zanlıların verdiği ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine işaret etti.

Özbey, zanlıların serbest kalmaları durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle 6 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, istenilen tutukluluk emrini verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104