banner6

Sahte Euro zanlıları teminatla serbest kaldı

banner37

​​​​​​​ Tasarruflarında toplam 6 adet 500 Euro’luk sahte banknot bulunan yabancı uyruklu üç kişinin aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı

Sahte Euro zanlıları teminatla serbest kaldı
banner99

Emine Uysal ÇALUDA

Lefkoşa’da yabancı uyruklu üç kişinin aleyhinde “Sahte banknot tasarrufu” suçuyla ilgili başlatılan soruşturma tamamlandı.

“Sahte banknot tasarrufu” ve “Sahte banknotu tedavüle sürme” suçlamalarıyla tutuklanan S.I., A.A.S. ve A.I.G. isimli üç zanlı dün sabah teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve diğer şartların yanında 10’ar bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest bırakıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Doğukan Can’ı dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Can, 04.10.2021 tarihinde 14.30’da Lefkoşa’da Türkiye İş Bankası Şubesi’ne giden S.I. ve A.A.S.’nin tasarruflarında bulundurdukları toplamda 2 bin 500 Euro olan sahte olduğuna inanılan 5 adet 500 Euro’luk banknotu vezne görevlisine verip tedavüle sürdüklerine vurgu yaptı.

Polis memuru Doğukan Can, aynı gün A.A.S.’ye ait Gönyeli’deki ikametgahında mahkeme emri ile yapılan aramada aynı adreste sakin A.I.G.’nin tasarrufunda 1 adet daha sahte olduğuna inanılan 500 Euro nakit para bulunduğunu yineledi.

banner134

Can, zanlı S.I.’nın tasarrufundaki 2 bin 500 Euro’nun, zanlı A.A.S.’nin tasarrufunda bulunan 500 Euro’nun sahte olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını söyleyen Can, yasal statüde olan zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10’ar bin TL nakdi teminat yatırması, birer kefilin 30 bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104