banner6

Sahte imzalarla açılmış 5 davaya ulaşıldı

banner37

Başka avukatların imzalarını kullanarak, sahte dava dosyaladıkları ve bu yolla müşterilerini dolandırdıkları iddia edilen iki avukat dün teminatla serbest bırakıldı.

Sahte imzalarla açılmış 5 davaya ulaşıldı
banner99

İsmail VOLKAN

Hukuk camiasında sansasyon yaratan, iki genç avukatın meslektaşlarının imzalarını sahteleyerek sahte dava dosyalamaları olayını soruşturan polis, sahte imzalarla açılmış 5 dava dosyasına ulaştı.

Bir haftadır tutuklu bulunan zanlılar Süleyman Kurtuluş ve Ferhat Kurtarıcıoğulları dün teminatla serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzuruna dün yeniden çıkarılan zanlılar Süleyman Kurtuluş ve Ferhat Kurtarıcıoğulları’yla ilgili olarak, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Ali Arslan şahadet verdi.

Ali Arslan, zanlıların tutuklu kaldıkları süre içerisinde yaptığı soruşturmasında, sahte imzalarla açılmış 5 hukuk davası tespit ettiğini belirtti.

Tahkikat, süresince konuyla ilgili bağlantısı olan 5 kişiden ifade alındığını ve 15 kişiyle ilgili soruşturma gerçekleştirdiklerini anlatan Arslan, soruşturmayla ilgili sadece telefon dökümlerinin beklendiğini ifade etti. Arslan, bu aşamadan sonra zanlıların serbest kalmaları halinde soruşturmaya etki edemeyeceklerini belirterek mahkemenin uygun göreceği teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların 3’er bin TL nakdi teminat yatırmaları, 300’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve 2’şer kefilin de lehlerine imza edeceği 150’şer bin TL’lik kefalet senedi karşılığında yargılanıncaya kadar serbest bırakılmasına karar verdi.

Mesutoğlu ayrıca zanlıların en yakın polis karakoluna hafta 3 gün ispat-ı vücut yapmasına, teminat şartlarını yerine getirememeleri halinde ise iki ayı geçmeyecek süreyle cezaevine gönderilmelerini de karara bağladı.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 10:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104