“Sahte kaza” yaptıkları belirlendi

banner37

Aralarında makinist, kaportacı, elektrikçi de olan 6 kişi, sigorta şirketini dolandırmak amacıyla organize olup sahte trafik kazası yaptıkları gerekçesiyle tutuklandı

“Sahte kaza” yaptıkları belirlendi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
 

Makinist Murat Küçük, kaportacı Mehmet Küçük, elektrikçi Murat Çalışkan, şoförler Ahmet Çelikkıran, Yunus Emre Küçük ve Yavuz Küçükkaraca, sigorta şirketini dolandırmak amacıyla organize olup sahte trafik kazası yaptıkları gerekçesiyle tutuklandı.
   “Suç işlemek kastı ile gizli ittifak kurmak”, “Amme Fesatçılığı” ve “Suç işlemeye teşebbüs” suçlarından tutuklanan zanlılar Ahmet Çelikkıran, Yunus Emre Küçük, Mehmet Küçük, Murat Küçük, Murat Çalışkan, Yavuz Küçükkaraca, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Süleyman Açıkada’yı dinletti.

banner134
 

“Sigortadan para almak için sahte kaza yaptılar”
 

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, zanlılar Ahmet Çelikkıran, Yunus Emre Küçük, Mehmet Küçük, Murat Küçük, Murat Çalışkan, Yavuz Küçükkaraca’nın, 13.01.2020 tarihinde Lefkoşa-Dikmen anayolunun 4. kilometrelerinde daha önceden sigorta şirketini dolandırma kastı ile planlamış oldukları TND 835 ve HV 495 plakalı araçları birbirlerine vurup kasıtlı bir şekilde hasara uğramalarını sağlayıp, olay yerine gelen polislere kaza yaptıkları hususunda yalan beyan vererek, amme fesatçılığında bulunup, suç işlemeye teşebbüs ettiklerine dikkat çekti.
   Polis memuru Süleyman Açıkada, zanlıların 13 Ocak’ta temin edilen derdest emri tutuklandıklarını kaydetti. Meselenin tahkikatının henüz yeni başladığını, zanlıların vermiş oldukları gönüllü ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılacağını belirten Açıkada, alınacak olan ifadelerin yanı sıra zanlıların daha önceden benzer suçları işleyip işlemediklerinin araştırılması gerektiğine işaret etti.
   Açıkada, bu aşamada zanlıların üç gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75