banner6

Sahte kimlik kartı sağlamakla suçlanıyorlar

banner37

Gazimağusa’da resmi evrak sahteleme suçuyla ilgili tutuklanan 6 kişi aleyhine 4’er gün ek tutukluluk emri alındı

Sahte kimlik kartı sağlamakla suçlanıyorlar
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa polisi, resmi evrak sahteleme suçuyla ilgili tutukladığı Ahmet Türker, Ali Kılıç, Muhammed Mavideniz, Ali Mavideniz, Mehmet Mavideniz, Gökay Mavideniz aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı dörder gün daha tutukluluk emri temin etti.

Sahte KKTC ve Kıbrıs Cumhuriyeti kimlik kartı çıkartacağı vaadiyle Ahmet Türker’e 5 bin 500 dolar veren Ali Kılıç’ın ihbarı üzerine, başlatılan soruşturmasını derinleştiren polis, zanlılardan emare aldığı telefonları incelemeye aldı.

Polis, emarelerin incelenmesinden sonra tahkikatına yön verecek.

Rapor bekleniyor

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin olgularını aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Erman Sennaroğlu’nu tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Erman Sennaroğlu, zanlıların, Gazimağusa’da 2018 Ağustos ile Eylül ayları arasında “resmi evrak sahteleme” suçundan methaldar olduklarını söyledi.

Erman Sennaroğlu, zanlılardan birinin ihbarı üzerine başlattığı soruşturmasını titiz bir şekilde sürdürdüğünü belirterek, meseleyi mahkemeye aktardı.

Tanık polis zanlı Ali Kılıç’ın, kendi adına sahtelenen KKTC kimlik kartı ile birçok evrak getirerek, suç işleyip kendisine yardımcı olan kişilerin de yargı önüne getirilmesini istediğini beyan ederek, gönüllü ifade verdiğini anlattı.

Ali Kılıç’ın ifadesine göre, diğer zanlıları da tutukladığını anlatan tanık polis Ali Mavideniz ile Mehmet Mavideniz’in suçlarını kabul ettiğine dikkat çekti.

Tanık polis, zanlılardan aldığı telefonların incelendiğini belirterek gelecek sonucun tahkikatın seyrini değiştirebileceğine değindi ve tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

Yargıç, huzurundaki zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceklerine bulgu yaptı ve tahkikatın selameti açısından zanlıların 4’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104