banner6

Sahte kimlik ve pasaportla İngiltere'ye gidecekti

banner37

Mağusa’da Cürümleri Önleme Şubesi ekibi, Veli Erzurumlu’nun tasarrufunda sahte kimlik ve pasaport buldu. Erzurumlu, gönüllü ifadesinde sahte belgeleri Murat Seyiroğlu’ndan aldığını belirtti.

Sahte kimlik ve pasaportla İngiltere'ye gidecekti
banner150

banner150

banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekibi, Beyarmudu’ndan Dörtyol istikametine doğru seyir halinde olan bir aracı, ihbar üzerine durdurdu ve arama yaptı. Polis, araç içerisindeki bir kişinin tasarrufunda sahte kimlik ve pasaport buldu.

Polis olayla ilgili Murat Seyiroğlu ve Veli Erzurumlu’yu gözaltına aldı.

Veli Erzurumlu’nun polise verdiği gönüllü ifadede sahte kimlik ve pasaportu Murat Seyiroğlu’ndan İngiltere’ye gitmek için aldığını itiraf ettiği belirtildi.

Gömlek cebinde sahte Güney Kıbrıs pasaportu bulundu

Zanlı Murat Seyiroğlu ve Veli Erzurumlu, dün Dörtyol polisi tarafından yargıç huzuruna çıkarılarak, aleyhlerine tahkikat amaçlı 3’şer gün tutukluluk emri temin edildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gökan Asafoğulları huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli Bilal Yazıcıoğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Bilal Yazıcıoğlu, dün sabah saat 10.30’da, alınan bilgi ışığında, Beyarmudu’ndan Dörtyol istikametine doğru seyreden Murat Seyiroğlu’nun kullandığı Veli Erzurumlu’nun yolcu olduğu HR 302 plakalı araçta arama yaptığını söyledi.

Yazıcıoğlu, TC vatandaşı olan Veli Erzurumlu’nun gömleğinin cebinde, üzerinde kendi resminin bulunup, bir başkasına ait bilgileri içeren kimlik kartı ve sahte olduğuna inanılan Güney Kıbrıs pasaportunun bulduğunu anlattı.

Yazıcıoğlu, Veli Erzurumlu’nun polise gönüllü ifade vererek, sahte kimlik ve pasaportu Murat Seyiroğlu’ndan İngiltere’ye gitmek için aldığını itiraf ettiğini beyan ederek, meseleyle ilgili ifade alacağını belirtti. Yazıcıoğlu, mahkemeden henüz yeni başlayan tahkikatını tamamlayabilmek için süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç da, tahkikatın selameti açısından zanlıların 3’er gün poliste tutuklu

kalmalarına izin ve emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104