banner6

Sahte kira sözleşmesi düzenledi, tutuklandı

banner37

Muhaceret işlemlerini yaptırmak için kendince formül bulan Chmedu Luck Eze’nin başı yasalarla derde girdi

Sahte kira sözleşmesi düzenledi, tutuklandı
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’da muhaceret işlemlerini yaptırmak maksadı ile sahte kira sözleşmesi hazırlayarak tedavüle süren 26 yaşındaki zanlı Chmedu Luck Eze tutuklandı.

“Evrak sahteleme ve sahtelenmiş evrakı tedavüle sürme” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kenan Harun Özdemir’i dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Özdemir, zanlı Chmedu Luck Eze’nin 7 Ağustos tarihinde saat 09.00 raddelerinde Lefkoşa'da Gelir ve Vergi Dairesi'nde kiralar bölümüne, bir arkadaşına ait evin kira sözleşmesine kendi adını ekleyerek, sahteledikten sonra görevli memura ibraz ettiğini anlattı.

Özdemir, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyleyerek, ülkemizde öğrenci statüsünde bulunan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, yargılanıncaya değin zanlının yurtdışına çıkışının yasaklayarak, haftada bir gün polis karakoluna ispat-ı vücut etmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 08:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104